Не випалюй суху рослинність!

03.04.2020 виникло 5 пожеж

Шановні громадяни, з введенням карантину всі гарні господарі, які залишаються вдома, кинулися наводити лад на своїх прибудинкових територіях та земельних ділянках – спалюють сміття, випалюють суху траву на «городах», спалюють минулорічне опале листя, забуваючи при цьому правила пожежної безпеки, екологічну ситуацію у світі та на Україні, про тварин які живуть у траві, у лісах, які ще не проснулися, а також про сусідів (мами, які вийшли двір прогулятися з дитиною; старенькі, які чекали теплих днів, щоб вийти на вулицю ). А ще школярі, які залишилися на вимушених канікулах від «нічого робити» підпалюють на берегах річок сухий очерет, батьки пам’ятайте,  за вчинки своїх дітей  відповідаєте Ви.  Як наслідок, кожного вечора місто Сквира та села в диму.

Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини призвести до загибелі не тільки представників фауни даного регіону, але й людей, знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні.

Нагадаємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.

Тому закликаємо всіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, не спалювати залишки рослинності (стерня, солома), не розводити багаття в лісах та лісосмугах, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

   Марина ДЕНИСЕНКО, провідний інспектор

   Сквирського РС ГУ ДСНС