Про звіт сектору освіти про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2020-2021 року та організацію харчування дітей

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про звіт сектору освіти про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2020-2021 року та організацію харчування дітей

 

Заслухавши і обговоривши звіт завідувача сектору освіти Сквирської райдержадміністрації О.Заболотного «Про підготовку навчальних закладів Сквирського району до нового 2020-2021 навчального року та організацію харчування дітей», районна рада відзначає, що в освітній системі району в 2020-2021 навчальному році функціонуватиме 22 загальноосвітніх, 8 дошкільних та 2 позашкільні навчальні заклади, а також Сквирський районний дитячий будинок «Надія», Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр. Для дітей з особливими освітніми потребами буде організовано індивідуальне або інклюзивне навчання відповідно до заяв батьків. Крім того, в районі працюють два заклади обласної комунальної власності – Великополовецька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат та ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Проведено ремонтні роботи: Оріховецький НВК (приміщення для дошкільної групи), Сквирської ЗОШ №3 (бібліотека), Сквирське НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок» (зовнішній евакуаційний вихід), Сквирський академічний ліцей інформаційних технологій «Перспектива» (зовнішній евакуаційний вихід), Сквирський ДНЗ №2 (часткова заміна аварійних вікон і дверей, ремонт електропроводки), Сквирський ДНЗ №3 (часткова заміна аварійних вікон і дверей на енергозберігаючі), Сквирський академічний ліцей №2 (тротуарне покриття біля корпусу №2). Облаштовано спортивний майданчик зі штучним покриттям на території Шамраївського НВК (тренажерний комплекс – за кошти обласного бюджету; будівельні матеріали для монтажних робіт, виготовлення технічного паспорту – кошти районного бюджету). Станом на 1 серпня 2020 року, відповідно до приписів та актів перевірок, на всі заклади освіти виготовлено робочі проекти на обробку вогнегасним розчином дерев’яних конструкцій дахів та завершено обробку дахів у 20 закладах освіти; проведено огляд та ремонт розподільчих коробок 24 закладів освіти; виготовлено 14 робочих проектів на монтаж систем пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу; у серпні в межах планових призначень на 2020 рік буде оголошено тендерні торги на монтаж систем пожежної сигналізації чотирьох закладів освіти;  проводяться заміри опоро ізоляції; закуплено 200 нових вогнегасників; проведено перезарядку та технічне обслуговування вогнегасників. Також проведено інші поточні роботи щодо заходів пожежної безпеки.

Розпочато капітальний ремонт (утеплення фасаду) Шамраївського НВК на суму 4976,798 тис. грн. та виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт (заміна вікон і дверей) Сквирського академічного ліцею на суму 1473,266 тис.грн., а також на капітальний ремонт (утеплення фасаду та заміна даху) Сквирського академічного ліцею № 2 на суму 10815,109 тис.грн.

Проводиться повірка вузлів обліку газу (ДНЗ №6, ліцей «Перспектива», Чубинецька НВК) та проведено поточний ремонт котелень (фарбування труб, розширювальних бачків, нанесення стрілок напряму руху газу тощо).

Проведено поточний ремонт чотирьох шкільних автобусів.

Заплановано частково оновити матеріально-технічну базу закладів освіти: роздаткові столи, сушки для харчоблоків, меблі, дошки аудиторні, ліжка дитячі, холодильники, електроплити, тощо. У вересні-жовтні буде закуплено стільці та одномісні парти для першокласників (на загальну суму 350000 грн.), засобів навчання та обладнання (на загальну суму 420000 грн.), комп’ютерного обладнання (на загальну суму 650000 грн.). Оголошено тендерні торги на закупівлю обладнання для харчоблоку академічного ліцею (479000 грн. – кошти державного бюджету). Заплановано оновити обладнання на харчоблоці Сквирської ЗОШ №3 (кошти обласного бюджету).

Потрібно виконати наступі роботи: ремонт дахів Рудянського ДНЗ, Буківського НВК, Пустоварівського НВК, Сквирського ДНЗ №6, навчального корпусу Дуліцького НВК в с.Красноліси; поточний ремонт блискавко захистів у п’яти закладах освіти, виготовити оновлені проекти газових котелень (ДНЗ №2, РЦДЮТ, Сквирська ЗОШ №3, Чубинецький НВК, Буківський НВК, Самгородоцький ДНЗ).

До початку опалювального сезону буде завершено повірку манометрів, димовентиляційних каналів, сигналізаторів газу, спрацювання електромагнітного клапана в котельнях навчальних закладів, проведено заміри опоро ізоляції.

Безкоштовним харчуванням у закладах загальної середньої освіти будуть забезпечені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, та учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», та деякі інші категорії дітей. У дошкільних навчальних закладах відсоток батьківської плати за харчування становитиме від 50 до 60%. Від плати за харчування дошкільників звільняються малозабезпечені та багатодітні родини.

Безкоштовним перевезенням буде забезпечено 100% школярів та педпрацівників, які потребують підвозу до місця навчання (роботи) та додому.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури та керуючись п.28 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Звіт завідувача сектору освіти Сквирської райдержадміністрації О.Заболотного «Про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2020-2021 року та організацію харчування дітей» взяти до відома (додається).

2. Стан готовності закладів освіти до нового навчального року вважати задовільним.

3. Сектору освіти Сквирської райдержадміністрації:

3.1. до 01 вересня 2020 року завершити підготовку закладів освіти до нового навчального року; 

3.2. завершити до 10 жовтня 2020 року відповідні роботи з підготовки котелень навчальних закладів до роботи в осіннь