Про звернення депутатів Сквирської районної ради щодо впровадження земельної реформи в Україні

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про звернення депутатів Сквирської районної ради

щодо впровадження земельної реформи в Україні

Враховуючи, що проголосований Верховною Радою України у першому читанні законопроект № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», а також законопроекти № 2194 та        № 2195 не враховують думку переважної більшості громадян нашої країни щодо відкриття ринку землі та з метою широкої суспільної консолідації заради миру і злагоди в Україні та забезпечення національної безпеки, враховуючі пропозиції постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів, керуючись   ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сквирська районна  рада

ВИРІШИЛА:

1. Звернутися до Президента України В.Зеленського, Голови Верховної Ради України Д.Разумкова та народних депутатів, Прем’єр-міністра України О.Гончарука,  народних депутатів України, обраних в одномандатних виборчих округах  № 91 О.Дунди та № 92 В.Колюха щодо впровадження земельної реформи в Україні (звернення додається).

2. Доручити голові Сквирської районної ради В.Гриші направити звернення щодо впровадження земельної реформи в Україні до Президента України В.Зеленського, Голови Верховної Ради України Д.Разумкова та народних депутатів, Прем’єр-Міністра України О.Гончарука, народних депутатів  України, обраних в одномандатних виборчих округах     № 91 О.Дунди та № 92 В.Колюха.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових  ресурсів.

 

Голова ради                              В. Гриша

 

 м. Сквира

27 лютого 2020 року

№ 30-42-07

 

 

Президенту України

В.Зеленському

 

Голові Верховної Ради України

Д.Разумкову

 

Прем’єр-міністру України

О.Гончаруку

 

Народному депутату України

О.Дунді

 

Народному депутату України

В.Колюху

 

 

Ми, депутати Сквирської районної  ради глибоко стурбовані тим, що проголосовані Верховною Радою України у першому читанні законопроект №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», а також законопроекти №2194 та №2195 не враховують думку переважної більшості громадян нашої країни щодо відкриття ринку землі.

Слід зазначити, що розгляду зазначених законопроектів передували численні рішення та звернення органів місцевого самоврядування усіх рівнів, Всеукраїнських і місцевих асоціацій фермерів, сільськогосподарських товаровиробників та інших громадських організацій, які спрямовувались до найвищих органів держави:Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України.

Депутати, фермери, аграрії, товаровиробники та прості громадяни, враховуючи глибоке соціальне розшарування суспільства, зовнішню агресію, зростаючу світову потребу в продовольстві та з метою створення в Україні умов для реалізації конституційного права Українського народу розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення в інтересах усього народу України, недопущення виникнення загроз, пов’язаних із посяганням іноземних осіб на зазначене конституційне право громадян України, збереження земель для прийдешніх поколінь, посилення їх охорони, раціонального використання та підвищення родючості, захисту прав найманих працівників,недопущення звуження прав місцевого самоврядування, виступали та продовжують виступати проти відкриття ринку землі без запровадження загальнодержавних механізмів обмежень, відстрочок та гарантувань. Втім ці заклики на жаль, не були почуті.

Ми, депутати Сквирської районної ради переконані, що в умовах сьогодення, українському народу потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження землею сільськогосподарського призначення.

Нам потрібен суспільний консенсус, щоб розв’язати гострий соціально-політичний конфлікт запропонованої Урядом моделі обігу землі. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу.

Державі і кожному з нас потрібна єдина Національна програма реформування земельних відносин в Україні, яка стала б корисною цілому суспільству. Для цього ми повинні ВЛАСНИМИ СИЛАМИ, спираючись на досвід розвинутих країн Європи і світу створити СВОЮ модель економічних та соціальних відносин, а не виконувати забаганки зовнішнього фінансового спекулятивного капіталу.

Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут людини, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави. Все інше - від лукавого.

Не через продаж землі, а лише завдяки праці людей, що працюють на землі, дбають про неї та про потреби своєї громади та цілого народу, ми досягнемо цієї мети.

Ми наголошуємо, що земельна реформа повинна відбуватися, винятково, на конституційних засадах, зокрема, з метою забезпечення права власності українського народу на землю (стаття 13 Конституції України) та її охорони, як національного багатства (стаття 14 Конституції України).

Ми переконані, що реформа відносин власності на землю, правове забезпечення та грошово-кредитна політика держави повинна забезпечити:

захист інтересів простого селянина та фермера;

легкий доступ до матеріальних, дешевих фінансових, та інших ресурсів індивідуальних селянських і дрібних фермерських господарств;

спрощення ведення аграрного бізнесу селянами та фермерами;

покращення інфраструктури на селі;

запровадження державних механізмів сприяння розвитку індивідуальних селянських і дрібних фермерських господарств.

Ми наголошуємо, що доля української землі, доля українських працівників зокрема, та Української держави загалом, не може і не повинна вирішуватись  через кулуарні домовленості окремих політичних сил та іноземних контрагентів, а має стати предметом загальнонаціонального процесу та продуктом суспільного консенсусу – лише в такому випадку реформування земельних відносин буде для українського суспільства благом, а не приводом для внутрішнього протистояння та конфліктів.

Зважаючи на викладене та ставлячи перед собою мету широкої суспільної консолідації заради миру і злагоди в Україні, забезпечення національної безпеки, ми, депутати Сквирської районної ради, звертаємося до Президента України, як глави держави, гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, до Голови Верховної Ради України та народних депутатів, до Прем’єр-міністра України та народних депутатів  України, обраних в одномандатних виборчих округах  № 91 О.Дунди та № 92 В.Колюха з вимогами, а саме:

1. Зупинити розгляд законопроекту № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», а також законопроектів № 2194 та № 2195.

2. Провести всеукраїнський референдум щодо продажу земель сільськогосподарського призначення до того, як вносити подібні законопроекти на розгляд Верховної Ради України.

3. Розробити Національну програму реформування земельних відносин, яка після оприлюднення, буде схвалена в середовищі громад та фахових спільнот, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно змісту та суті.

4. Після досягнення такого суспільного порозуміння Національна програма реформування земельних відносин підлягатиме ухваленню Верховною Радою України та стане основою для внесення змін до чинних Законів України.

 

 

 

Підтримано рішенням сесії Сквирської                                                                  

районної ради від 27.02.2020 № 30-42-07