Про стан виконання Сквирської районної комплексної Програми «Турбота» на 2016-2020 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про стан виконання  Сквирської районної комплексної

Програми «Турбота» на 2016-2020 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Н.Рогози «Про стан виконання Сквирської районної комплексної Програми «Турбота» на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням  сесії Сквирської районної ради № 09-03-07від 23 грудня 2015 року, основними завданнями якої є підвищення соціальних гарантій та рівня життя ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, одиноких людей похилого віку, незахищених верств населення, районна рада відмічає, що заходи Програми, спрямовані на реалізацію чинного законодавства стосовно соціального захисту зазначених категорій населення, виконувалися.

Сквирською районною комплексною Програмою «Турбота» на 2019 рік було передбачено фінансування в сумі 1млн.грн. Фактично у 2019 році, відповідно до проведених 13 засідань координаційної ради з виконання Програми, було виділено  матеріальну допомогу 441 особі в сумі 900,4  тис. грн.

Протягом дії Програми неодноразово вносились зміни щодо збільшення фінансування заходів цієї Програми.  При затвердженні Програми, сума фінансування її заходів на 2019 рік становила лише 70 тис. грн. Але в зв’язку із збільшенням звернень громадян, які потребують дороговартісного лікування (онкозахворювання, шунтування, заміна суглобів тощо), неодноразово приймались рішення районної ради про внесення змін до Програми з метою збільшення її фінансування. Тому у 2019 році воно збільшилося до 1 млн. грн. На 2020 рік передбачено фінансування заходів Програми у сумі 1, млн. грн.

З районного бюджету в 2019  рік також було виділено кошти на підтримку: діяльності районної організації ветеранів війни – 65 тис. грн.; районної організації ветеранів-учасників Афганістану – 44 тис. грн.; районної організації «Спілка учасників АТО Сквирщини» - 65 тис. грн.

В управлінні соціального захисту  населення Сквирської райдержадміністрації на обліку перебувають 404 особи з інвалідністю.

Для забезпечення протезно-ортопедичними виробами видано 746 направлень, на засоби реабілітації (крісла колісні, спеціальні засоби особистої гігієни, засоби для ходіння) – 75 направлень.

При територіальному центрі соціального обслуговування створено пункт прокату засобів догляду за важкохворими. Постійно зміцнюється матеріально-технічна база територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

На виконання заходів Програми соціальними службами району, місцевими радами проводяться обстеження умов проживання одиноких ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, дітей війни, багатодітних родин, малозабезпечених сімей, сімей, які вимушено переселилися із східних регіонів України, з метою визначення їх потреб та вчасного реагування при виникненні проблем.

При виявленні одиноких ветеранів та осіб з інвалідністю, громадян похилого віку, які не в змозі забезпечити свою життєдіяльність, вони, за їх згодою, влаштовуються на постійне або тимчасове проживання до стаціонарних відділень Сквирського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). В 2019 році на обслуговування до нього управлінням направлено 67 осіб, з них: 62 особи - до відділення соціальної допомоги вдома, 5 осіб -  стаціонарні відділення сіл Горобіївка, Самгородок.

Закладами охорони здоров’я району (КНП СРР «Сквирський РЦПМСД» та КНП СРР «Сквирська ЦРЛ») постійно здійснюється закупівля життєво необхідних ліків для забезпечення їх запасів в лікувальних закладах району для надання невідкладної медичної допомоги. Проводиться відпуск ліків за пільговими рецептами особам з інвалідністю 1 та 2 групи згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91№875-XII.

Відповідно до розпорядження Сквирської районної державної адміністрації від 23.01.2019 № 19 «Про організацію відшкодування витрат, понесених у зв’язку з реалізацією лікарських засобів у 2019 році особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Програми впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань Сквирського району на 2019-2021 роки протягом 2019 року  проведено відшкодування коштів Сквирській центральній районній аптеці  № 25 згідно рецептів, виписаних лікарями пільговій категорії населення, на суму  446,7 тис. грн. та 553,1 тис. грн. відповідно.

Районним центром зайнятості проводиться робота щодо забезпечення працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2019 року працевлаштовано  27 таких осіб. Рівень працевлаштування становить 31,4%.

В Єдиному державному реєстрі осіб за видами пільг перебуває 8438 осіб, в тому числі: ветерани війни - 1300, діти війни - 3500, ветерани праці - 3112, постраждалі від аварії на ЧАЕС - 1001, багатодітні сім’ї - 217.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів та керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Н.Рогози «Про стан виконання Сквирської районної комплексної Програми «Турбота» на 2016-2020 роки» взяти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації:

-  забезпечити виконання Сквирської районної комплексної Програми «Турбота» на 2016-2020 роки та спрямувати свої зусилля на досягнення результатів у забезпеченні максимального фінансування заходів, передбачених Програмою;

- до грудня 2020 року подати проєкт Сквирської районної комплексної Програми «Турбота» на наступні роки.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

Голова ради