Про стан виконання Програми розвитку інклюзивної освіти в Сквирському районі на 2018-2020 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про стан виконання Програми розвитку інклюзивної освіти в Сквирському районі на 2018-2020 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу освіти Сквирської районної державної адміністрації О.Заболотного про стан виконання  Програми розвитку інклюзивної освіти в Сквирському районі на 2018-2020 роки районна рада зазначає, що відділ освіти Сквирської районної державної адміністрації вживає заходи з реалізації на території Сквирського району державної політики щодо забезпечення конституційних прав і гарантій на рівний доступ до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.

У грудні 2017 року було засновано Комунальний заклад Сквирської районної ради «Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр». Рішенням сесії районної ради від 22 грудня 2017 року №06-21-07 було затверджено статут, штатний розпис та кандидатуру директора. Центр надає послуги дітям з особливими освітніми потребами Сквирського району. Для закладу виділено частину приміщення в навчальному корпусі Сквирського НВК «ЗОШ I-III ст. №4 – дитячий садок» (площа – 115 кв.м).

У 2018/2019 навчальному році у районі було 309 дітей з особливими освітніми потребами, з них 232 – в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, із яких149 дітей навчаються інтегровано; 65 – в інтернатних закладах, 12 – не підлягає навчанню за станом здоров’я. Серед дітей дошкільного віку – 29 дітей з особливими освітніми потребами, із них 5 – охоплено інклюзивним навчанням, 10 – спеціальним навчанням, 14 дітей навчаються інтегровано. Кількість закладів дошкільної освіти, де відкрито інклюзивні групи – 3, в яких відкрито 4 інклюзивні групи та введено 2 ставки асистента вихователя. У 7 закладах загальної середньої освіти було організовано інклюзивне навчання, в яких працював 21 інклюзивний клас, навчанням було охоплено 27 учнів, введено 14 ставок асистента вчителя. Всього в закладах загальної середньої освіти навчається 94 учні з особливими освітніми потребами, у дошкільних закладах – 6 дітей.

У кожному закладі загальної середньої освіти, де відкрито інклюзивні класи, сформовано склад команди психолого-педагогічного супроводу дитини, розроблено індивідуальну програму розвитку з обов’язковим залученням батьків, або осіб, які їх замінюють, затверджено розклад проведення корекційно-розвиткових занять для кожного учня. Дітей з особливими освітніми потребами залучено до позакласних та позашкільних заходів з урахуванням їхніх інтересів, нахилів, здібностей, побажань, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану їх здоров’я.

Керівникам закладів освіти, педагогічним працівникам, батькам відділом освіти надаються консультації та методична допомога щодо організації інклюзивного навчання, індивідуального навчання. Всього було надано понад 240 різних консультацій. Це проведення інформаційно-просвітницька роботи, зокрема було проведено  6 семінарів для працівників ЗЗСО, учителів-дефектологів, 2 тренінги для практичних психологів, 3 майстер-класи для учителів-логопедів та практичних психологів, круглий стіл для заступників з навчально-виховної роботи у ЗЗСО, 2 інструктивно-методичні наради.

Для організації навчально-виховного процесу в 2018 році для класів з інклюзивним навчанням закуплено дидактичний матеріал, обладнання на загальну суму 236,342 тис.грн. Для Центру закуплено обладнання на загальну суму 119,138 тис.грн. За кошти державної субвенції Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр отримав сучасне комп’ютерне обладнання та меблі, дидактичні матеріали. За кошти районного бюджету було здійснено ремонт приміщення Центру, забезпечено безбар’єрний доступ до приміщень особам з особливими освітніми потребами. Приміщення інклюзивно-ресурсного центру відповідає вимогам чинного законодавства, державним санітарним нормам і правилам, державним будівельним нормам. У Центрі облаштовано кабінет ЛФК, сенсорну кімнату. Усі приміщення знаходяться на першому поверсі, просторі, сучасно оформлені та забезпечені якісним освітленням.

Враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника відділу освіти Сквирської районної державної адміністрації О.Заболотного «Про стан виконання  Програми розвитку інклюзивної освіти в Сквирському районі на 2018-2020 роки» взяти  до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації забезпечити максимальне фінансування заходів, передбачених Програмою розвитку інклюзивної освіти в Сквирському районі на 2018-2020 роки.

3. Відділу освіти Сквирської райдержадміністрації:

3.1. Забезпечити створення інклюзивного середовища в закладах загальної середньої та дошкільної освіти, а також належних умов для забезпечення функціонування інклюзивно-ресурсного центру;

3.2. До 30 грудня 2019 року створити ресурсну кімнату в Кривошиїнському НВК;

3.3. Забезпечити підвищення професійної компетентності педагогічних працівників закладів освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, в тому числі шляхом організації та проведення науково-методичних та науково-практичних заходів;

3.4. Забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадськості з метою запобігання дискримінації дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, та формування позитивного ставлення до дітей з особливостями розвитку.

4.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника голови  Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

Голова ради                                  В. Гриша

 

м. Сквира

10 жовтня 2019 року

№ 06-37-07