Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 14.03.2019 №05-32-07 «Про стан роботи з розвитку туризму в Сквирському районі та заходи щодо її поліпшення»

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 14.03.2019 №05-32-07 «Про стан роботи з розвитку туризму в  Сквирському районі та заходи щодо її поліпшення»

 

Заслухавши і обговоривши інформацію начальника відділу культури, релігії, туризму, молоді та спорту Сквирської районної державної адміністрації О.Центило-Гіптенко,  районна рада відзначає, що рішення Сквирської районної ради від 14.03.2019 №05-32-07 «Про стан роботи з розвитку туризму в  Сквирському районі та заходи щодо її поліпшення»  виконується не в повній мірі.

На виконання п.п. 2.2. п.2 рішення проводиться робота щодо виявлення об'єктів культурної спадщини, складається їх перелік та ведеться облікова документація на ці об'єкти.

Не виконано п.п. 2.3. п.2 рішення: не виготовлено паспорти на об’єкти культурної спадщини та їх реставрацію. Роботи з проведення паспортизації планується розпочати при перевиконанні бюджету.

Офіційно затверджених маршрутів у відділі культури не має. Є розроблений туристичний маршрут найбільш цікавих місць, а також розроблено проект туристичного маршруту «Вихідного дня», який надіслано на розгляд до Київської обласної державної адміністрації (п.п. 2.4. п.2 рішення).

Оскільки об'єкти  культурної  спадщини до Державного  реєстру  нерухомих пам'яток України не внесені, то і дозволи на проведення  ремонтних робіт з відновлення пам’яток архітектурної спадщини не отримані, кошти із місцевих бюджетів  на їх відновлення не виділялись (п.п. 3.1., п.п. 3.2. п.3 рішення).

За інформацією відділу культури Сквирської райдержадміністрації пам’ятка склеп-костьол родини Підгірських, що знаходиться в с. Антонів, є місцевого значення, а панський маєток родини Страшинських і парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Тхорівка», як така, що щойно виявлена. Підтверджуючі тому документи відсутні. До Державного  реєстру  нерухомих пам'яток України не внесені, тому лишаються поза межами державної охорони та захисту.

Щодо утримання у штаті відділу культури Сквирської райдержадміністрації фахівця з туристичних послуг, охорони пам’яток історії та культури, то розглядається можливість внесення змін до штатного розпису Сквирського районного народного краєзнавчого музею, а саме:  з 01.11.2019 року ввести посаду спеціаліста  по туризму, а з 01.01.2020 року фахівця з охорони пам’яток історії та культури (п.п.4.2. п.4. рішення).

Відповідно до п. 4 ст. 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», п.п. 5 п.б  ч.1 ст.31 та  п.п. 10 п.б ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.1 ст.3 Закону України «Про охорону культурної спадщини», керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури, районна рада                             

                 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Інформацію начальника відділу культури, релігії, туризму, молоді та спорту Сквирської районної державної адміністрації О.Центило-Гіптенко про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 14.03.2019 №05-32-07 «Про стан роботи з розвитку туризму в Сквирському районі та заходи щодо її поліпшення» прийняти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації, міському та сільським головам забезпечити роботу щодо повного виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 14.03.2019 №05-32-07 «Про стан роботи з розвитку туризму в Сквирському районі та заходи щодо її поліпшення» та цього рішення.

3. Сквирській райдержадміністрації:

3.1. передбачати кошти на виконання заходів Програми розвитку культури у Сквирському районі на 2017-2021 роки, а саме: розділу «Розвиток туризму у Сквирському районі на період 2018-2021 роки», виходячи з реальних можливостей бюджету та його пріоритетів;

3.2. підготувати ролик-презентацію Сквирського району, в якому продемонструвати привабливі та історико-археологічні пам’ятки. Розмістити ролик на вебсайтах Сквирської районної ради та Сквирської райдержадміністрації.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

Голова ради            В. Гриша

 

 

м. Сквира

10 жовтня 2019 року

№ 05-37-07

 

Додаткова фнформація РДА