Про звіт відділу освіти про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2019-2020 року та організацію харчування дітей

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про звіт відділу освіти про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2019-2020 року та організацію харчування дітей

Заслухавши і обговоривши звіт начальника відділу освіти Сквирської райдержадміністрації О.Заболотного про підготовку навчальних закладів Сквирського району до нового 2019-2020 навчального року, районна рада відзначає, що в освітній системі району в 2019-2020 навчальному році функціонуватиме 22 загальноосвітніх, 8 дошкільних та 2 позашкільні навчальні заклади. Крім того, в районі працюють два заклади обласної комунальної власності – Великополовецька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат та ДНЗ «Сквирське ВПУ». Для дітей з особливими освітніми потребами буде організовано індивідуальне або інклюзивне навчання відповідно до заяв батьків.

Проведено ремонтні роботи: НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» (частковий ремонт відмостки та ремонт аварійної підлоги), Сквирська ЗОШ №1 (поточний ремонт підвального приміщення та системи водопостачання), дитячий будинок «Надія» (поточний ремонт спальних кімнат), Сквирська ЗОШ №3 (поточний ремонт блискавкозахисту), Тхорівський НВК (поточний ремонт даху (кошти Тхорівської сільської ради), Сквирський ДНЗ №3 (поточний ремонт та гідрохімочистка системи опалення), Сквирське НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок» (поточний ремонт системи опалення), Сквирський ДНЗ №1 (ремонт системи опалення); поточний ремонт дахів після буревію в окремих закладах освіти (Сквирський ДНЗ №2, Сквирський ДНЗ №6, Рудянський ДНЗ, Кривошиїнське НВО, Самгородоцька ЗОШ, Шапіївський НВК, Горобіївський НВК, Тхорівський НВК, Оріховецький НВК, Дулицьке НВО, Рудянська філія Шамраївського НВК, Рогізнянський НВК, Пустоварівський НВК, Сквирська ЗОШ №1, Сквирська ЗОШ №2, Сквирська ЗОШ №3 та Сквирський ліцей); частково замінено аварійні вікна в Антонівському НВО (7 вікон), Кам’яногребельському НВК (6 вікон), Сквирському ДНЗ №5 (12 вікон), Сквирському ДНЗ №3 (6 вікон), Оріховецькому НВК  (6 вікон) та Сквирському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок» (12 вікон); поточний ремонт котелень (фарбування труб, розширювальних бачків, нанесення стрілок напряму руху газу тощо).

Частково оновлено матеріально-технічну базу закладів освіти: електричні плити (9 шт.), роздаткові столи, меблі, шафи, холодильники (5 шт.), комп’ютери, ноутбуки (19 шт.), телевізори (11 шт.), проектори (5 шт.) та ін. Закуплено засоби для миття посуду.

Проводиться поточний  та капітальний ремонт шкільних автобусів.

Заплановано (за кошти державного та обласного бюджетів) виконати наступі роботи: капітальний ремонт будівлі (заміна вікон і дверей) Оріховецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» в с. Оріховець Сквирського району Київської області (загальна вартість робіт – 1 495 639 грн.); капітальний ремонт будівлі Сквирського ДНЗ ясла-садок №5 «Калинка» Сквирської районної ради Київської області (загальна вартість робіт – 4 985 441 грн.); капітальний ремонт приміщень з облаштуванням внутрішніх убиралень  Оріховецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сквирського району Київської області (загальна вартість робіт – 687 640 грн.); капітальний ремонт частини приміщень Рогізнянського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» Сквирського району Київської області (загальна вартість робіт – 1 966 534 грн.); капітальний ремонт будівлі (заміна вікон) Сквирського РЦДЮТ в м. Сквира Сквирського району Київської області (Загальна вартість робіт – 1 444 019 грн.); придбання стільців та одномісних парт для першокласників (орієнтовно 235 комплектів), дидактичного матеріалу (на загальну суму 234000 грн.), комп’ютерного обладнання, телевізорів, проекторів (на загальну суму 742808 грн.).

Для шкіл, у яких організовано інклюзивне навчання, буде закуплено дидактичне обладнання для дітей з особливими освітніми потребами.

Є необхідність у виконанні наступних робіт: поточний ремонт кабінетів хімії та  коридору Великополовецького НВК; заміна аварійної ділянки теплотраси, поточний ремонт приміщення котельні та підсобних приміщень, поточний ремонт підлоги  для учнів 1 класу Сквирської ЗОШ №3; поточний ремонт системи опалення Сквирського ДНЗ №6; поточний ремонт каналізаційної системи (вигрібної ями) та ремонт фасадної частини будівлі  Рудянської філії Шамраївського НВК; становлення системи доочищення води Горобіївського НВК; улаштування тротуарного покриття біля корпусу №2 Сквирської ЗОШ №2; підготувати котельні до опалювального сезону (заміна котлів в Антонівському НВО, Камяногребельському НВК, Сквирському ДНЗ №3; поточний ремонт інших котелень, повірка електромагнітних клапанів, димовентиляційних каналів, манометрів, а також встановлення засобів дистанційної передачі даних).

 Виготовлено технічні паспорти на всі заклади освіти, які знаходяться на балансі відділу освіти, та розпочато процедуру оформлення документів на право постійного користування земельними ділянками.

Проводяться відповідні роботи з підготовки до опалювального сезону. ,

Безкоштовним харчуванням у закладах загальної середньої освіти будуть забезпечені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, та учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», та деякі інші категорії дітей. У дошкільних навчальних закладах відсоток батьківської плати за харчування становитиме від 50 до 60%. Від плати за харчування дошкільників звільняються малозабезпечені та багатодітні родини.

Безкоштовним перевезенням буде забезпечено 100% школярів та педпрацівників, які потребують підвозу до місця навчання (роботи) та додому.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури та керуючись п.28 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звіт начальника відділу освіти Сквирської райдержадміністрації О.Заболотного про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2019-2020 року та організацію харчування дітей взяти до відома (додається).

2. Стан готовності закладів освіти до нового навчального року вважати задовільним.

3. Відділу освіти Сквирської райдержадміністрації:

3.1. До 01 жовтня 2019 року провести  ремонт сходів до Самгородоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. 

3.2. До 01 листопада 2019 року придбати обладнання для їдальні Сквирської ЗОШ №1.

3.3. До 30 січня 2020 року виготовити проектно-кошторисну документацію по капітальному ремонту ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Сквирської районної ради Київської області.

3.4 Завершити до 10 жовтня 2019 року відповідні роботи з підготовки котелень навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період;

3.5. Організувати інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами на базі Сквирської ЗОШ №1, Сквирської ЗОШ №2, Буківського НВК, Кривошиїнського НВК та інших закладів загальної середньої та дошкільної освіти по мірі потреби;

3.6.  Встановлювати доплату педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці лише в межах фонду заробітної плати;

3.7. Забезпечити з 1 вересня 2019 року безкоштовне харчування пільгових категорій учнів, визначених у розпорядженні голови Сквирської РДАвід 26.12.2018 року № 494 «Про організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти, вихованців дошкільних груп навчально-виховних комплексів та навчально-виховних об'єднань, закладів дошкільної освіти, вихованців Сквирського дитячого будинку "Надія" у 2019 році". Встановити розмір плати батьків за харчування дітей у закладах дошкільної освіти в межах від 50 до 60 відсотків;

3.8. Забезпечити виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що знаходяться під закладами освіти.

3.9. Звернутись до Сквирської міської ради з пропозицією виділення 1 млн. грн. (співфінансування) на капітальний ремонтприміщення дитячого садка №5 "Калинка"

4. Сквирській районній державній адміністрації при уточненні бюджету на 2019 рік першочергово передбачити додаткові кошти відділу освіти на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв (природний газ, тепло), завершення ремонтних робіт з підготовки котелень навчальних закладів до опалювального сезону, поточного ремонту приміщень та прилеглої до них території, виготовлення актів землекористування для загальноосвітніх навчальних закладів міста Сквира, придбання обладнання.

5. Міськсільвиконкомам сприяти керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів у підготовці до нового навчального року та в організації харчування дітей.

6. Доручити голові Сквирської районної ради В.Гриші звернутися від депутатського корпусу Сквирської районної ради до департаменту освіти і науки Київської ОДА з клопотанням про виділення нового шкільного автобуса для потреб навчальних закладів Сквирського району.

7. Доручити голові Сквирської районної ради В.Гриші звернутися від депутатського корпусу Сквирської районної ради до Кабінету Міністрів України до Київської обласної ради щодо включення об’єкту, а саме: недобудованої ЗОШ №1 до переліку, які б фінансувалися з обласного та державного бюджетів. 

8. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

                                                                 .

Голова ради                                      В. Гриша

 

м. Сквира

08 серпня 2019 року

№ 05-35-07