Про звернення депутатів Сквирської районної ради щодо функціонування відділень ПАТ «Укрпошта» в районі

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про звернення  депутатів Сквирської

районної ради щодо функціонування

відділень ПАТ «Укрпошта» в районі

        

Враховуючи пропозиції депутатів Сквирської районної ради, висновки та рекомендації постійних депутатських комісій, керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Регламенту Сквирської районної ради 07 скликання, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Підтримати звернення депутатів Сквирської районної ради щодо функціонування відділень ПАТ «Укрпошта» в районі (додається).

2. Направити звернення за належністю для відповідного розгляду.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регламенту, законності і правопорядку.

Голова ради                                   В. Гриша

 

м. Сквира

08 серпня 2019 року

№ 21-35-07

 

 

Президенту України

Зеленському В.О.

 

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Міністру інфраструктури України

Омеляну В.В.

 

Генеральному директору

ПАТ «Укрпошта»

Смілянському І.Ю.

 

Голові Київської  обласної

державної адміністрації

Бно-Айріяну М.К.

 

Голові Київської обласної ради                                                                                            

Стариченку М.А.

                                                  

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Сквирської районної ради щодо функціонування відділень ПАТ «Укрпошта» в районі

До Сквирської районної ради продовжують надходити численні звернення від мешканців району та голів сільських рад щодо скорочення працівників поштових відділень через умови роботи, створені керівництвом ПАТ «Укрпошта».

З метою забезпечення стабільного функціонування поштових відділень на селі, сільські та селищні ради докладають максимум зусиль щодо створення належних умов, а саме: забезпечують приміщенням, проводять поточний ремонт та забезпечують опалення в цих приміщеннях, допомагають з пошуком кадрів, тощо.

Районною радою вже направлялось відповідне звернення до керівництва ПАТ «Укрпошта» та Київської облдержадміністрації щодо недопущення закриття поштових відділень в сільських населених пунктах району, через управлінські новації, а саме: передбачалось скорочення відділень у населених пунктах з чисельністю населення менше 2000 жителів та запровадження нового формату організації поштових відділень - пересувні відділення поштового зв'язку. Такі дії призвели до соціальної напруги в районі, оскільки стосувались майже всіх населених пунктів  району. Пропонувалось переглянути питання оптимізації відділень та забезпечити гідні умови праці та заробітну плату персоналу.

Натомість менеджментом ПАТ «Укрпошта» запроваджено новацію  добровільно-примусової торгівлі харчовими та промисловими товарами. Здійснюється відповідна торгівля в селах через поштові відділення та листонош, які в день виплат несуть у сумках разом з газетами  мило, пральні порошки, печиво, крупи, консерви, м'ясо-молочні продукти, тощо. Враховуючи доведені плани, згідно яких листоноші зобов’язані реалізовувати не менше 30 видів товарів, а у разі псування нереалізованого товару збитки лягають на працівників пошти, вони вимушені разом з кореспонденцією розносити по хатах «супутні» товари, чим порушують Закон України «Про внутрішню торгівлю» та Правила роздрібної торгівлі продовольчих та непродовольчих товарів  (не дотримується принцип товарного сусідства товарів, температурний режим зберігання). Крім цього, листоноші не пройшли медогляд і не мають допуску до торгівлі продуктами харчування. Враховуючи такі умови роботи, низьку заробітну плату, фізичне навантаження та матеріальну відповідальність, люди відмовляються працювати. Таким чином, керівництвом ПАТ «Укрпошти» створені всі умови для закриття стаціонарних відділень через відсутність кадрів.

Звертаємо Вашу увагу, що ПАТ «Укрпошта» залишається державним підприємством, яке виконує значну соціальну функцію. Адже у підприємства розвинена мережа відділень, наявна довіра громадян, як до державного підприємства. Саме через поштові відділення жителі сіл мають можливість своєчасно проводити  оплату комунальних послуг, отримувати пенсію та інші соціальні виплати, отримувати періодичні видання, відправляти чи отримувати листи, телеграми та посилки.

Слід зазначити, що держава за послуги з доставки та виплати пенсій щорічно витрачає з бюджету на сплату комісії ПАТ "Укрпошта" значні кошти. Так, лише по Сквирському району підприємству сплачено з державного бюджету понад 2,5 млн. грн за рік. Крім того, ПАТ «Укрпошта» отримує кошти від ЗМІ за доставку преси. За рік районна газета «Вісник Сквирщини» перераховує поштовикам за доставку періодичних видань близько 40 тис. грн. При цьому, останніми постійно порушуються договірні умови - почастішали нарікання жителів та керівників ЗМІ про несвоєчасну доставку газет і журналів, що автоматично призводить до скорочення кількості передплатників і, відповідно, зменшення фінансових надходжень медійників.

Органи місцевого самоврядування та виконавчої влади Сквирського району готові до співпраці з усіма зацікавленими сторонами щодо впровадження назрілих реформ, але лише за умови покращення якості обслуговування та надання послуг населенню.

У Сквирському районі функціонує 22 відділення (до реформи у поштовій галузі було 28 відділень), які обслуговують переважну більшість людей пенсійного віку та соціально незахищених громадян, чисельність яких понад 10 тис. осіб. Більшість із них немає фізичної та фінансової можливості їхати в місто, щоб отримати відповідні послуги. Звертаємо Вашу увагу, що впровадження пересувних поштових відділень - це порушення прав громадян на вчасне отримання періодичних видань та пенсій, сплати комунальних платежів.

З огляду на вище зазначене, просимо Вас вжити заходів з недопущення скорочення мережі поштових відділень в районі.

При цьому, депутати Сквирської районної ради звертаються з проханням:

1. Зупинити оптимізацію чи реорганізацію поштових відділень.

2. Відновити повноцінну роботу поштових відділень та забезпечити відповідні нормативи робочого місця, в тому числі опалення, електроенергію.

3. Зобов’язати керівництво ПАТ «Укрпошта» дотримуватись трудового законодавства України, тобто заборонити практику встановлення працівникам поштових відділень 0,2 – 0,7 ставки заробітної плати, які фактично працюють повний робочий день.

4.Удосконалити методику розрахунку навантаження для працівників поштових відділень сільських населених пунктів, оскільки не враховується соціальне навантаження, розгалуженість доставки,   час та відстань, яку листоноші долають доставляючи пенсії, соціальні виплати.

5. Привести у відповідність до діючого законодавства продаж продуктів харчування через мережу поштових відділень. Скасувати реалізацію супутніх товарів.

 

Підтримано рішенням Сквирської районної ради

від 08 серпня 2019 року  № 21-35-07