Про роботу Сквирської райдержадміністрації щодо забезпечення надходжень до районного бюджету

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЄКТ

 

 

Про роботу Сквирської райдержадміністрації  

щодо забезпечення надходжень до районного

бюджету

 

Заслухавши інформацію голови Сквирської райдержадміністрації  О.Славінської «Про  роботу Сквирської райдержадміністрації щодо забезпечення надходжень до районного бюджету», районна рада відзначає, що протягом 2020 року в Сквирському районі фіксується тенденція зменшення надходжень до районного бюджету.

Так, за І квартал 2020 року виконання плану по доходах загального фонду районного бюджету Сквирського району (без урахування міжбюджетних трасфертів) виконано на 93,3%, а за перше півріччя 20202 року – 89,8%. Така тенденція є загрозливою та ставить під сумнів виконання показників районного бюджету за 2020 рік.

Відповідно до інформації Сквирської райдержадміністрації нею здійснювалося ряд заходів щодо покращення показників надходження коштів до районного бюджету.

Так, Сквирською райдержадміністрацією розроблено План заходів щодо наповнення місцевих бюджетів району та економічного і раціонального використання бюджетних коштів у 2020 році, який затверджено розпорядженням голови від 17 червня 20202 року №140.

На виконання цього розпорядження Сквирською райдержадміністрацією було підготовлено і направлено керівникам товариств, аграрних фірм та підприємств листи з порушеним питанням щодо надання інформації по ПДФО з оренди паїв. Таких листів було направлено 33, відповідь отримано від 9. 

З початку року Сквирською райдержадміністрацією організовано проведення 5 засідань тимчасової комісії з погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, податків, зборів, стипендій та інших соціальних виплат та 2 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Відділом фінансів щоденно проводиться моніторинг надходжень податків і зборів як до районного, так і до сільських та міського бюджетів. Щомісячно надається інформація про підсумки виконання зведеного бюджету Сквирського району наростаючим підсумком. Спільно з Сквирською ДПІ Білоцерківського управління ГУ ДПС в Київській області аналізуються випадки зниження надходжень у порівнянні з відповідними періодами 2019 року та причини їх зниження в розрізі платників податків. Невиконання планових показників по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати спричинене зменшенням надходжень за січень-червень 2020 року порівняно з надходженнями відповідного періоду 2019 року від найбільших платників Сквирського району. ВАТ «УКРКАРТ» припинили діяльність та розвиток свого бізнесу. Звільнення працівників суттєво  вплинуло на сплату ПДФО із заробітної плати (зменшення на 1670,7 тис. грн.). ВАТ «Банкомзв’язок» продали частину акцій, що призвело до зменшення обсягів діяльності та  сплати ПДФО із заробітної плати (зменшення на 1969,8 тис. грн.). ТОВ «Шамраївський цукор» не здійснює свою діяльність в повному обсязі (зменшення на 1062,4 тис. грн.). Зменшення надходжень ПДФО від ТОВ «Сквирський КХП» спричинене скороченням працівників. Працівникам ризикової групи ТОВ «Грона» під час карантину були надані відпустки без збереження заробітної плати, що призвело до зменшення надходжень по ПДФО із заробітної плати.

Невиконання планових показників за січень-червень 2020 року по податку з доходів фізичних осіб із доходів платника податку інших ніж заробітна плата та зменшення надходжень на 3290,2 тис. грн. у січні-червні 2020 року порівняно з надходженнями відповідного періоду 2019 року пояснюється сплатою у січні-червні   2019 року ПДФО із дивідендів ПП «Агро Олімп 2006»  на суму 1080,0 тис. грн. ; ТДВ «Шамраївський цукровий завод» – 2639,8 тис. грн.

 

Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій та керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1.Інформацію голови Сквирської райдержадміністрації  О.Славінської «Про  роботу Сквирської райдержадміністрації щодо забезпечення надходжень до районного бюджету» взяти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації:

- забезпечити безумовне виконання заходів, передбачених Планом заходів щодо наповнення місцевих бюджетів району та економічного і раціонального використання бюджетних коштів у 2020 році;

- щотижня проводити широкий аналіз виконання плану надходжень по ПДФО, заслуховуючи інформацію керівників товариств, аграрних фірм та підприємств щодо забезпечення сплати цього податку.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Сквирської районної ради В.Гришу та постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів.

 

Голова ради                       В. Гриша

 

м. Сквира

____________ 2020 року

№ ______________

Розпорядження голови Сквирської РДА №140