Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЄКТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про стан виконання районної Програми

«Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки

 

Заслухавши та обговоривши звіт директора Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» Вітряка А.В. «Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки», затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 23 лютого 2017 року №05-13-07, районна рада відмічає, що діяльність ДП «Білоцерківське лісове господарство», органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Сквирського району була направлена на досягнення збалансованого розвитку лісового господарства в районі, забезпечення розвитку лісової, рекреаційної та туристичної інфраструктури, здійснення лісогосподарських заходів з урахуванням екологічних, економічних та соціальних особливостей.

Площа відновлених лісів в 2019 році становить 14 га, порівняно з 20 га, передбачених додатком №3 Програми, що зумовлено зменшенням проведення суцільних рубок Сквирським лісництвом. Доповнення лісових культур становить 30,8 га, догляд за лісовими культурами проведено на площі 169 га, на загальну суму 314,4  тис. грн. власних коштів.

Програмою передбачалось проведення у 2019 році формування рубок і оздоровлення лісів на площі 0,3 тис. га з обсягом загального запасу заготовленої деревини 8,4 тис. м³, фактично проведено на площі 123,8 га з обсягом заготовленої деревини 6521 м³. Зменшення обсягів зумовлено змінами в законодавстві, зменшенням обсягів суцільних санітарних рубок та збільшенням вибіркових санітарних рубок.

На ведення лісового господарства використано 1359 тис. грн. при запланованих 1123,8 тис. грн. Рубки головного користування проведені на площі 6,0 га з об’ємом заготівлі 1,4 тис. м³.

Діють три рекреаційні пункти: на території Шамраївської сільської ради в 73 кварталі; на території Малолисовецької сільської ради в 10 кварталі; на території Чубинецької сільської ради в 58 кварталі. Проведено озеленення рекреаційного пункту на території Малолисовецької сільської ради. Всього на облаштування та утримання рекреаційних пунктів в 2019 році використано 7,3 тис. грн. власних коштів.

Протягом 2019 року Домантівською, Красноліською та Самгородоцькою сільськими радами процедура передачі земель ДП «Білоцерківське лісове господарство» під заліснення і оформлення правоустановчих документів не здійснювалась, кошти з місцевих бюджетів Великополовецької, Рогізнянської, Самгородоцької та Шапіївської сільських рад на придбання садивного матеріалу для озеленення населених пунктів та на фінансування робіт щодо розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури не виділялись.

За проведення рубок головного користування на території Сквирського району до Державного бюджету сплачено 207985 грн. рентної плати; за проведення рубок формування і оздоровлення лісів до місцевого бюджету – 67472 грн., земельного податку – 4828 грн.

05.10.2018 року інвентаризаційною комісією в складі начальника управління АПР Сиворакші М.В. та спеціалістів, представників ДП «Білоцерківське лісове господарство» Атаманенко Л.М., Поденник А.М., Сквирського лісничого Бабенка В.В. в межах Малолисовецької та Шамраївської сільських рад проведено інвентаризацію стану відновлення лісових масивів за межами населених пунктів, де відбувалась суцільна рубка лісу. Встановлено, що протягом 2018 року створено нових насаджень на площі 7,1 га, відновлюються ліси на раніше проведених зрубах. Висаджено дуб звичайний в урочищах «Лисовці» (3,4 га) та «Дулицьке» (2,2 га). В урочищі «Миньківці» на площі 0,7 га висаджено сосну звичайну та дуб червоний; на площах 0,2 та 0,6 га висаджено сіянці сосни звичайної. В ході інвентаризації встановлено, що прижилося 92% саджанців.

Завдяки тісній співпраці та взаємодії ДП «Білоцерківське лісове господарство» з органами місцевого самоврядування узгоджується проведення суцільних та вибіркових рубок лісових насаджень.

Відповідно до Лісового Кодексу України, Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2007р. №303, якою затвердженні «Правила відтворення лісів»; постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1995р. №555, якою затвердженні «Санітарні правила в лісах України», враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів, керуючись пунктом 16 частиною 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звіт директора Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» Вітряка А.В. «Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки» взяти до відома (додається).

2. ДП «Білоцерківське лісове господарство» спільно з Сквирською райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування забезпечити в повному обсязі безумовне виконання Програми до кінця 2021 року.

3. Сквирській райдержадміністрації разом з органами місцевого самоврядування в термін до 01.08.2020 допрацювати Програму щодо:

- земель, які необхідно виділити під заліснення (додаток 4);

- виділення коштів з місцевих бюджетів на придбання садивного матеріалу для озеленення окремих населених пунктів (додаток 6);

- виділення коштів з місцевих бюджетів на фінансування робіт щодо розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури (додаток 7).

3. В зв’язку з не досягнутими результатами Програми щодо інвентаризації та оцінки лісового фонду з використанням статистичних методів в межах Сквирського району, Сквирській райдержадміністрації утворити відповідну комісію із залученням фахівців ДП «Білоцерківське лісове господарство» та органів місцевого самоврядування.

В термін до 01.08.2020 надати матеріали інвентаризації на розгляд Сквирської районної ради.

4. ДП «Білоцерківське лісове господарство»:

- звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Київській області з клопотанням щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок під заліснення на території Домантівської (3,7 га), Красноліської (8,8 га) та Самгородоцької (20,0 га), сільських рад;

- продовжувати узгоджувати з органами місцевого самоврядування обсяги суцільних санітарних рубок та заплановане щорічне проведення вибіркових санітарних рубок;

- у відповідності до п.п.1, 2 ст.46 Лісового кодексу України відновити у встановленому порядку межу урочищ лісового фонду на території Сквирського району з виконанням відповідних топографо-геодезичних робіт і спеціального картографування лісів.

- рекомендувати директору ДП «Білоцерківське лісове господарство» в системі службової підготовки провести заняття з особовим складом працівників держлісгоспущодо ефективної взаємодії з органами місцевого самоврядування, ведення широкої роз’яснювальної роботи щодо робіт, які проводяться в лісових урочищах, включаючи такі аспекти, як види рубок, що проводяться та маршрутів вивезення деревини.

- при доборі кадрів на посади, які прямо контактують з населенням, звертати увагу на морально-ділові якості кандидатів та загального їх усвідомлення щодо посадових обов’язків, які вониповинні виконувати. Це дасть змогу частково побороти таке явище, як плинність кадрів.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

Голова ради                                          В. Гриша

м. Сквира

__ ___________ 2020 року

№ ___-___-07