Про стан виконання Програми благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2018-2020 роки. Оприлюднено 28.05.2020

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЄКТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про стан виконання Програми благоустрою

населених пунктів Сквирського району

на 2018-2020 роки

 

Заслухавши інформацію начальника відділу з питань житлово-комунального господарства, енергетики, охорони довкілля та цивільного захисту населення Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про стан виконання Програми благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2018-2020 роки районна рада відмічає, що передбачені Програмою заходи виконуються. Проте, не в повному обсязі.

В 2019 році лише Шамраївська, Самгородоцька та Мовчанівська сільські ради взяли участь в конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», а конкурс «Двір зразкового утримання» щорічно проводять Шамраївська, Тарасівська, Кам’яногребельська та Домантівська сільські ради. Робота з благоустрою населених пунктів не систематична - лише під час проведення весняного двомісячника та осіннього місячника благоустрою. Проблемою також залишається ліквідація стихійних сміттєзвалищ твердих побутових відходів.

Щорічно в усіх населених пунктах району проводиться благоустрій та впорядкування територій кладовищ у відповідності до нормативних вимог, приводяться в належний стан пам’ятники і пам’ятні знаки. Заходи щодо розширення існуючих та створення нових площ зелених насаджень, озеленення прибережних смуг річок, ставів, водоймищ - здійснювались на територіях Сквирської міської, Великополовецької, Горобіївської, Тарасівської та Шамраївської сільських рад.

За інформацією сільських рад, земельні ділянки існуючих торгівельних точок, громадських будівель і споруд відповідають нормативним вимогам: забезпечені урнами, є місця для розміщення дитячих колясок, велосипедів, тимчасової зупинки автотранспорту.

З метою реалізації Програми у розвиток інфраструктури м. Сквира додатково залучено кошти зі сплати пайової участі замовників об’єктів будівництва: ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» «Склад готової продукції №2, насосної станції пожежогасіння, пожежних резервуарів 2х400 м3 та перенос інженерних комунікацій» за адресою: вул. Київська, 25 в розмірі 371895,79 грн.; Березовський О.В. «Реконструкція квартири №17 під нежитлове приміщення (виставковий зал непродовольчих товарів)» по вул. Соборна, 29 в розмірі 5930,54 грн.; релігійна організація «Релігійна громада Свідків Єгови м. Києва» «Громадсько-адміністративна будівля по пров. Гоголя, 10 в м. Сквира Сквирського району Київської області» в розмірі 69710,00 грн.

Розроблені та затверджені генеральні плани сіл Шамраївка, Руда, Великі Єрчики. В процесі виготовлення генеральні плани сіл Кривошиїнці, Малі Лисовці, Миньківці, Буки, Великополовецьке, Мала Михайлівка, Антонів, Рогізна, Тхорівка, Шапіївка, Токарівка.

Створені комунальні підприємства щодо надання послуг водопостачання «Господар» на території Рудянської та «Добробут-2018» на території Шамраївської сільських рад.

Організовано в установленому порядку місця масового відпочинку людей (для любительського рибальства) на таких водних об’єктах: с. Шаліївка – орендар Манукіян Василь Леонідович; с. Шаліївка – орендар Потапчук Григорій Васильович; с. Домантівка – орендар Янчук Вадим Іванович.

У населених пунктах району створюються нові та підтримуються у належному стані існуючі спортивні та дитячі майданчики. В с .Пустоварівка в 2019 році побудовано спортивний майданчик (22х42) зі штучним покриттям європейського типу (1,5 млн.грн.) та новий сучасний тренажерний майданчик. В м. Сквира за кошти міської ради (1368,0 тис.грн.) побудовано спортивний майданчик із штучним покриттям, виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво мультифункціонального спортивного майданчика. Для Сквирського академічного ліцею №2 Сквирською міською радою придбано спортивне обладнання довгострокового користування на загальну суму 224 тис.грн. В с. Шамраївка за кошти сільської ради ведеться будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям на загальну суму 1400000грн.

З метою проведення реконструкції та відновлення мереж вуличного освітлення в населених пунктах Сквирського району (Сквирі, Домантівці, Ями, Пустоварівка, Руда, Кривошиїнці, Самгородок, Великополовецьке, Безпечна, Дулицьке, В.Єрчики, Красноліси, Миньківці, М.Лисовці, Горобіївка, Лаврики, Мовчанівка, Рибчинці, Ульянівка, Оріховець, Тарасівка, Тхорівка, Шамраївка, Чубинці, Рогізна, Буки, ) протягом 2018 – І кварталу 2020 років проведено ряд робіт з виготовлення проектно-кошторисних документацій на капітальний ремонт ліній вуличного освітлення та реконструкції; поновлено проектно-кошторисну документацію; проведено реконструкції, капітальні та поточні ремонти вуличного освітлення за рахунок коштів місцевих бюджетів на загальну суму 4637,8 тис. грн.

4 білборди, що перебувають на балансі КП «Сквираблагоустрій» використовуються для розміщення реклами на соціальну тематику.

До впровадження карантину в м. Сквира та сільських населених пунктах не були ліквідовані місця стихійної торгівлі. Під час карантину задля дотримання протиепідемічних вимог поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 організовано присутність 2-х інспекторів на агропродовольчому ринку та здійснюються ними позапланові перевірки. Направлено листи до Сквирського ВП ГУ НП України у Київській області та виконавчого комітету Сквирської міської ради щодо недопущення неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території.

На утриманні КП "Сквираблагоустрій" 112 км дорожньої мережі м.Сквира. В 2019 році вимощено тротуари по вулицях Соборна та Червона. Проводиться щоденне прибирання території, облаштування клумб, догляд за газонами та зеленими зонами. Сільські вулиці, пішохідні алеї, доріжки знаходяться в належному стані, проводиться озеленення вулиць, в центральних частинах населених пунктів, біля будівель громадського призначення та підприємств розміщені газони та квітники.

В установленому порядку вирішується питання ліквідації безхазяйних та аварійних будівель та споруд.

У Сквирському районі 157 багатоквартирних житлових будинків, з них комунальної власності – 49, ОСББ – 4. У 2019 році створений 1 ОСББ.

Питання благоустрою населених пунктів постійно висвітлюються на сайті райдержадміністрації, соціальній мережі Фейсбук та місцевих засобах масової інформації.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника відділу з питань житлово-комунального господарства, енергетики, охорони довкілля та цивільного захисту населення Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про стан виконання Програми благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2018-2020 роки взяти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації:

- забезпечити проведення районного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» та підбиття підсумків для визначення переможців;

- забезпечити пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури та благоустрою населених пунктів;

- передбачити кошти для виділення грошових премій за призові місця в районному конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».

3. Сквирській міській та сільським радам вжити невідкладних заходів щодо повного виконання до кінця 2020 року заходів, передбачених Програмою благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2018-2020 роки, зокрема:

- участь в конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку»;

- проведення в територіальних громадах конкурсів «Двір зразкового утримання»;

- привести використання земельних ділянок існуючих торговельних точок різних форм власності, громадських будівель і споруд у відповідність до нормативних вимог;

- пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури та благоустрою населених пунктів;

- продовжувати розширення існуючих та створення нових площ зелених насаджень (парків, скверів), озеленення прибережних захисних смуг річок, ставів, водоймищ;

- продовжити розроблення генеральних планів населених пунктів;

- організувати в установленому порядку місця відпочинку населення, в тому числі, місць для купання;

- регулярний благоустрій територій кладовищ, відповідно до нормативних вимог; влаштування ритуальних площадок, встановлення огорож;

- продовжити облаштування спортивних та дитячих майданчиків;

- ліквідовувати місця стихійної торгівлі, приводити території існуючих торгівельних ринків у відповідність до нормативних вимог;

- утримувати вулиці, провулки, пішохідні алеї та доріжки в належному стані, відновлювати та озеленювати вулиці, мощення тротуарів, площадок, квітників, газонів в межах зеленої зони вулиць, в центральних частинах населених пунктів, біля будівель громадського призначення;

- вирішувати в установленому порядку питання щодо ліквідації безхазяйних та аварійних будівель та споруд;

- визначати в установленому порядку межі прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків, розроблювати планувальні документації (генплани) їх благоустрою, створення ОСББ;

- регулярно проводити роботу з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території району;

- висвітлювати в засобах масової інформації питання благоустрою та покращити роз’яснювальну роботу з населенням через ЗМІ щодо дбайливого ставлення до елементів благоустрою, забезпечення належного стану населених пунктів;

- проводити роботу з приватними підприємцями, керівниками установ, організацій щодо дотримання правил благоустрою;

- активізувати співпрацю з Сквирським районним центром зайнятості щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

4. Сквирській міській раді вжити невідкладних заходів з благоустрою сміттєзвалища.

5. Сквирському відділу поліції ГУНПУ в Київській області посилити контроль:

- за ліквідацією місць стихійної торгівлі;

- за виявленням осіб, що вчиняють правопорушення у сфері благоустрою, та притягувати їх до відповідальності, передбаченої нормами чинного законодавства України.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

Голова ради                        В. Гриша

 

м. Сквира

__ ___________ 2020 року

№ ____-___-07