Про стан виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини”

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

ПРОЄКТ

Про стан  виконання Комплексної програми

підтримки та розвитку молоді у Сквирському

районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини”

 

Заслухавши та обговоривши  інформацію  начальника відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації О.Центило-Гіптенко «Про стан  виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини», районна рада відмічає, що робота районної держаної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади була спрямована на забезпечення виконання завдань, визначених Комплексною програмою підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини”.

Станом на 01.01.2019 в районі нараховується 9708 молодого населення віком від 14 до 35 років, що складає 26 % до загальної кількості населення, сільської молоді – 5517, міської молоді – 4191. Жіночої статі – 4680, чоловічої статі – 5028.

Сквирським районним центром зайнятості у 2018 році працевлаштовано 111 осіб безробітної молоді, за січень-вересень 2019 року - 70 осіб, направлено на профнавчання та працевлаштовано  у 2018 році 27 осіб безробітної молоді, за січень-вересень 2019 року – 34 особи, з яких працевлаштовано 29.

Для сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в районі діє координаційна рада з питань молодіжної політики при Сквирській райдержадміністрації, Сквирська районна рада дітей «Лідер», військово-патріотичний клуб «Звитяга» при Сквирському РЦДЮТ, громадська організація «Спілка Української молоді», якою протягом 2017-2019 років були реалізовані наступні заходи: участь у обласній молодіжній краєзнавчій акції «Шляхами генерал-хорунжого Леоніда Ступницького», участь у семінарі-практикумі «Формування системи національно-патріотичного виховання учнівської молоді», участь в роботі військово-патріотичного табору «Серця патріотів», проведення районної конференції «Сквиряни в  національно-визвольному русі  України 1918-2018 років»,  екскурсія  до Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут», участь у Всеукраїнській Спартакіаді серед осередків спілок української молоді (м. Калуш Івано-Франківської області),   участь в роботі  військово-патріотичного  табору  «Крок за кроком».

В молодіжній сфері в районі діють 2 громадські молодіжні організації, працює                 спортивний клуб «Факел» та клуб любителів велосипедного туризму. Протягом 2017-2019 років проведено 23 районні  молодіжні акції, тренінги та конкурси. Активна молодь району брала участь у 15 обласних молодіжних заходах.

Створена система органів учнівського самоврядування, роботу якої координує клуб старшокласників «Лідер» Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості. Учнівське самоврядування проводить різноманітні заходи благодійного, розважального та пізнавального характеру, залучає учнів до активної участі у громадському житті.

Одним із пріоритетних напрямів роботи структурних підрозділів  райдержадміністрації, зокрема відділу освіти та відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту є створення системи роботи з обдарованою та талановитою учнівською молоддю. Учні району стають переможцями та призерами обласних та всеукраїнських етапів предметних олімпіад з базових дисциплін та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України і культурно-мистецьких фестивалів. Результативність участі школярів у III (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад: 2017/2018 навчальний рік. – 13 учнів стали переможцями; 2018/2019 навчальний рік – 13 переможців. Птушкін Даніїл захищав честь Київської області на олімпіаді з математики на заключному Всеукраїнському  етапі і виборов 2 місце. Творчо працює районне товариство Малої академії наук, яке налічує 9 секцій. Результативними є виступи учнів-членів МАН у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, результатом змістовної роботи є 15 дипломів в обласному конкурсі-захисті наукових робіт.

Протягом 2016-2017 років 21 представник обдарованої молоді був відзначений стипендією  міського голови.  У 2017-2019 роках Редюк Ілля є стипендіатом голови Київської обласної державної адміністрації  за вагомі успіхи у авіамодельному спорті.

У сфері національно-патріотичного виховання при загальноосвітніх навчальних закладах та Сквирському РЦДЮТ працює 13 гуртків патріотичного виховання, в яких займається 165 осіб учнівської молоді.

На базі Сквирського центру дитячої та юнацької творчості створено військо-патріотичних клуб «Звитяга», до складу якого входять гуртки військово-патріотичного, туристсько-краєзнавчого та спортивного напрямів.

Сквирською райдержадміністрацією не забезпечено діяльність «Мобільного консультативного пункту соціальної роботи в сільській місцевості», діяльність служб «телефону довіри», «гарячих ліній» з проблемних питань по роботі з молоддю. Також райдержадміністрацією не проведено заходи до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням, Всесвітнього дня боротьби з наркоманією та Дня боротьби зі  СНІДом.  Не виконується робота щодо проходження стажування в Сквирській райдержадміністрації молоді з повною вищою освітою чи такої, що закінчує вищі навчальні заклади.

 Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій та керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

                                                 В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації О.Центило-Гіптенко «Про стан  виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини» взяти до відома (додається) .

2.  Сквирській райдержадміністрації  забезпечити виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини» та спрямувати свої зусилля на:

- досягнення результатів у забезпеченні максимального фінансування заходів, передбачених Комплексною програмою підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини» ;

-   інтелектуальний та духовний розвиток дітей і молоді;

- організацію змістовного дозвілля, формування здорового способу життя та профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі;

- організацію проходження стажування в Сквирській райдержадміністрації молоді з повною вищою освітою чи такої, що закінчує вищі навчальні заклади;

-  забезпечення діяльності «Мобільного консультативного пункту соціальної роботи в сільській місцевості», діяльності служб «телефону довіри», «гарячих ліній».

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури та заступника голови ради О.Грищенко.

 

Голова ради                                    В. Гриша

м. Сквира

___ ____________ 2019 року

№ __-__-07