Про стан виконання районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЄКТ

Про стан виконання районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022роки

Заслухавши і обговоривши інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С., начальника Сквирського РС ГУ ДСНС України у Київській області полковника служби цивільного захисту Шуляка І.М. про стан виконання районної  цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки, районна рада відмічає, що Сквирська райдержадміністрація, виконавчі комітети органів місцевого самоврядування, постійна комісія Сквирської райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій здійснюють заходи, передбачені програмою.

З метою забезпечення координації дій органів управління, сил та засобів районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і території району, у разі виникнення надзвичайних ситуацій або виявлення загрози їх виникнення, а також під час реагування на зазначені ситуації, організації першочергових заходів з ліквідації їх наслідків, створено постійну комісію Сквирської райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За 2018 рік та I півріччя 2019 року проведено 18 засідань комісії, на яких розглянуто 73 питання.

Проведено технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту, що перебувають у державній та комунальній власності (крім захисної споруди, яка розташована на території ДП «Тхорівський спиртзавод»). Сформовано переліки найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення для укриття населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій: 40 в сільських населених пунктах та 24 в м.Сквира.

Рішенням постійної комісії райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначено місця масового відпочинку людей на водних об’єктах району (для любительського рибальства): с.Шаліївка – 2 об’єкти та с.Домантівка. Проте, не було проведено водолазного обстеження дна акваторії пляжів (водних об’єктів); не було забезпечено створення, обладнання та утримання трьох рятувальних постів і рятувальних засобів на водних об’єктах.

В 2017 році придбано талони на 1300л дизельного пального та 700л бензину на суму 48 тис.грн. Матеріальний резерв в 2018 році та протягом восьми місяців 2019 року не використовувався.

Проте, не було створено нових аварійно-рятувальних підрозділів та служб, не було проведено заходів, щодо відновлення діяльності та подальшого розвитку підрозділів місцевої пожежної охорони, добровільних протипожежних формувань, формувань цивільного захисту.

Також, не вжито заходів для вивезення непридатних пестицидів та тари від них з території району на утилізацію. В районі залишилося 10,4 т. непридатних та заборонених до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин, які знаходяться на території хімскладу колишнього радгоспу «Сквирський».

У 2018 році на виконання заходів програми було виділено 50 тис.грн., на які придбали: повнолицеві маски індивідуального захисту органів дихання, пожежну мотопомпу з рукавами та буксирувальні троси. Протягом I півріччя 2019 року на виконання заходів програми кошти не виділялися.

Враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії Сквирської районної ради з питань регламенту, законності та правопорядку, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С., начальника Сквирського РС ГУ ДСНС України в Київській області полковника служби цивільного захисту Шуляка І.М. про стан виконання районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки» взяти  до відома (додається).

2. Відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації:

- закінчити проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони), що розташовані на території району;

- з урахуванням результатів технічної інвентаризації відкоригувати облік наявного фонду захисних споруд цивільного захисту, розрахунки укриття всіх категорій населення;

-  вжити заходів для вивезення непридатних пестицидів та тари від них з території району на утилізацію.

3. Сквирській райдержадміністрації, міській та сільським радам Сквирського району забезпечити:

-  забезпечити повне виконання та фінансування всіх заходів, передбачених районною цільовою програмою захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки.

4. Рекомендувати Сквирській міській та сільським радам:

- створити підрозділи місцевої пожежної охорони, передбачити кошти на їх утримання;

- визначити та обладнати місця для масового відпочинку населення на водних об’єктах;

- забезпечити створення, обладнання та утримання трьох рятувальних постів і рятувальних засобів на водних об’єктах.

5.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника голови  Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань регламенту, законності і правопорядку.

Голова ради                                                      В. Гриша

м. Сквира

_____________ 2019 року

№ ___­­________