Про звіт Сквирської райдержадміністрації про роботу щодо поліпшення пасажирських перевезень в районі

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

ПРОЄКТ

 

Про звіт Сквирської райдержадміністрації

про роботу щодо поліпшення пасажирських перевезень в районі

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу економічного розвитку Сквирської райдержадміністрації Пилюти О.П. «Про стан пасажирських перевезень в Сквирському районі», районна рада відзначає, що на території певних територіальних громад Сквирського району та м.Сквира склалась незадовільна ситуація з наданням послуг з перевезення пасажирів.

01.03.2018 року рішенням сесії Сквирської районної ради № 10-22-07 затверджена районна комплексна Програма фінансового забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих пільгових категорій громадян та інших пільг, передбачених законодавством, у Сквирському районі на 2018-2019 роки, заходи якої не фінансувались, що вкрай негативно відобразилось на якості пасажирських перевезень в районі. А деякі маршрути були скасовані, як нерентабельні.

Протягом тривалого часу не здійснюється перевезення пасажирів на автобусних маршрутах до с. Безпечна, с. Руда, с. Владиславка, с. М.Єрчики, с. В.Половецьке, с. Пищики, с. Безугляки та с. Кам’яна Гребля. З 15.01.2019 року з ініціативи перевізника  розірвано договір щодо обслуговування автобусних маршрутів до с. Домантівка, Квітневе, Миньківці, Шаліївка та Терешки. Також виникла проблема з транспортним перевезенням пасажирів на автобусному маршруті Сквира АС – Антонів. Причина – низький пасажиропотік та збитковість рейсів. На даний час рух транспортних засобів на цьому маршруті відновлено - щоденно виконується 4 оборотних рейси.

З 01.03.2019 між Сквирською райдержадміністрацією та ПП «Центуріон Плюс» укладено тимчасовий договір на обслуговування маршруту з с.Кам’яна Гребля до м.Сквира. Проте, робота перевізника на згаданому маршруті була припинена з середини квітня, основною причиною є збитковість роботи на маршруті, оскільки протягом незначного періоду роботи перевізник не зміг встановити оптимально необхідний графік руху для мешканців с. Кам’яна Гребля. 

Протягом 2018 – звітного періоду поточного року також виникали часті збої в роботі перевізника на автобусному маршруті Сквира АС – Пустоварівка.

08.04.2019 з ініціативи перевізника розірвано договір на обслуговування маршруту Сквира АС – Пустоварівка. Але досягнуто домовленості з іншим перевізником щодо організації руху транспортних засобів за цим маршрутом в тестовому режимі в кількості двох оборотних рейсів. Перевізник планує брати участь в наступному конкурсі саме по цьому об’єкту.

Районний конкурс на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, призначений на 02.07.2019, не відбувся через відсутність перевізників-претендентів. Таким чином взагалі не здійснюється перевезення пасажирів на таких приміських маршрутах: Сквира АС – с.Пищики; Сквира АП Червона Площа –            с.Кам’яна Гребля, ч/з с.Золотуху; Сквира АС – с.Домантівк,  ч/з с.Квітневе.

Вкрай незадовільна ситуація склалася на двох міських маршрутах. Тривалий час не здійснюється перевезення пасажирів за маршрутами: Павленки – Червона  площа та Міжколгоспбуд – вул. Польова, що викликає незадоволення жителів м.Сквира та надходження скарг.

Враховуючи висновки та рекомендації постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів, керуючись пунктом 28 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Заслухавши інформацію начальника відділу економічного розвитку Сквирської райдержадміністрації Пилюти О.П. про стан пасажирських перевезень в Сквирському районі (додається), роботу Сквирської райдержадміністрації визнати недостатньою щодо виконання повноважень, передбачених п.2 ч.1 ст.20 Закону України „Про місцеві державні адміністрації», абз.4 ч.1 ст.7 Закону України „Про автомобільний транспорт», п.8 ст.44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п.1.8 рішення сесії Сквирської районної ради „Про делегування повноважень Сквирської районної ради Сквирській райдержадміністрації" від 21.12.2015 №06-03-07.  

2. Сквирській районній державній адміністрації:

2.1. Посилити контроль за станом пасажирських перевезень у районі.

2.2. Продовжити роботу щодо впорядкування транспортної мережі шляхом укладення додаткових угод та виготовлення нових паспортів автобусних маршрутів, загального користування, віднесених до компетенції Сквирської райдержадміністрації.

2.3. Вжити заходів  щодо відновлення регулярних автобусних маршрутів до с. Безпечна, с. Руда, с. Владиславка, с. М.Єрчики, с. В.Половецьке, с. Пищики, с. Безугляки та с. Кам’яна Гребля, с.Пустоварівка.

2.4. Активізувати роботу щодо пошуку інших перевізників, що обслуговуватимуть приміські автобусні маршрути загального  користування;

2.5. Розробити порядок відшкодування пільгового проїзду окремих пільгових категорій громадян та інших пільг та забезпечити фінансування заходів Програми фінансового забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих пільгових категорій громадян та інших пільг, передбачених законодавством, у Сквирському районі на 2018-2019 роки. 

3. Рекомендувати Сквирській міській раді розірвати договори про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах  з перевізником, який  протягом тривалого часу не здійснює пасажирських перевезень, та оголосити конкурс для визначення іншого перевізника на цих маршрутах.

4. Перевізникам усіх форм власності забезпечити неухильне дотримання умов договір про організацію перевезень пасажирів на приміських та міських автобусних маршрутах загального користування.

5. Рішення сесії опублікувати в районній газеті «Вісник Сквирщини».

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів.

 

                                                             .

Голова ради                                      В. Гриша

 

м. Сквира

________________  2019 року

№ ___-35-07