Про стан виконання районної Програми розвитку фізичної культури та спорту «Сквирщина спортивна» в Сквирському районі на 2017- 2021 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

ПРОЄКТ

Про стан виконання районної  Програми розвитку фізичної культури та спорту  «Сквирщина спортивна» в Сквирському районі на 2017- 2021 роки

 

Заслухавши і обговоривши інформацію Сквирської районної державної адміністрації про стан виконання районної  Програми розвитку фізичної культури та спорту «Сквирщина спортивна» в Сквирському районі на 2017-2021 роки, районна рада відмічає, що сектор молоді та спорту відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації разом з управліннями, іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування здійснюють заходи щодо реалізації на території Сквирського району державної політики у сфері фізичної культури та спорту.

В районі працюють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи: ДЮСШ відділу освіти та ДЮСШ при МФОК «Старт» з відділенням гандболу, настільного тенісу, велосипедного спорту, легкої атлетики, футболу, шахів, боксу, карате кіокушинкай, в яких займаються 577 учнів, що складає 16,5% до загальної кількості учнівської молоді.

В районі діють 3 громадські організації фізкультурно-спортивного спрямування: Сквирський фізкультурно-оздоровчий клуб «Старт», Сквирська районна федерація футболу та Сквирський районний осередок обласного відділення НОК України. Сквирський МФОК «Старт» фінансується з місцевих бюджетів, на його утримання в 2018 році було виділено 440,00 тис.грн., на розвиток програм по спорту – 318,00 тис.грн.

В навчальних закладах району працює 19 спортивних та фізкультурно – військових секцій та гуртків, де займається 246 учнів, при Сквирському РЦДЮТ діє 18 гуртків спортивного  та фізкультурно-патріотичного спрямування  – 330 учнів, в ДНЗ «Сквирське ВПУ»  функціонує  6 спортивних гуртків,  в яких займається 160 учнів.

Проводяться  внутрішньошкільні змагання з футболу, гандболу, баскетболу, легкої атлетики.  Сектором молоді та спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення районних спортивно-масових заходів. Так у 2018-2019 навчальному році було проведено 42 спортивно-масові заходи, в яких взяло участь біля 2000 учнів.

В галузі фізичної культури та спорту в районі працює 62 фахівці, в тому числі: 37  вчителів фізичної культури, 1 інструктор дошкільного закладу, 13 тренерів-викладачів, 1 інструктор по спорту, 5 - інші фізкультурні працівники. Ними забезпечується шкільна та позакласна спортивна робота.

Сектором молоді та спорту відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації спільно з іншими структурними підрозділами, спортивними товариствами протягом 2018-2019 років проведено 53 районних спортивно-масових заходи, із залученням різних верств населення, в яких взяли участь близько 2500 осіб різних вікових категорій. Взято участь у 25 змаганнях всеукраїнського та обласного рівня в яких представники району ставали переможцями та призерами. Проведено чемпіонат району з футболу сезону 2018 року, в якому взяли участь 100 осіб. У 2019 році чемпіонат не проводився.

В виробничій сфері зареєстровано 12 колективів фізичної культури підприємств та організацій. Слід відмітити суттєве покращення спортивно-масової роботи  в ТОВ фірма «Грона», де створено футбольну команду, яка приймає активну участь у районних змаганнях. У ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» є відповідальна особа за питання оздоровлення та спорту на підприємстві (наказ від 12.06.2019р. №100 «Про фізкультурно-оздоровчу роботу»).

У 2018 році проведено 21 районний спортивно-масовий захід із залученням працівників виробничої сфери та за місцем проживання: першості району з гандболу, міні-футболу та шахів.

За інформацією Сквирської райдержадміністрації у таких сільських радах як Шамраївська, Рудянська, Пустоварівська і Дулицька робота інструкторів по спорту здійснюється на громадських засадах.

Проте в довідці Сквирської райдержадміністрації відсутня інформація щодо таких сільських рад: Шалііївська сільська рада - облаштовано спортивний зал для занять спортом, спортивним інвентарем, два рази в тиждень заняття з дітьми проводить спортивний інструктор; Шапіївська сільська рада - 12 червня 2019 року відбулися змагання з футболу серед учнів Шапіївського НВК та учнями м.Біла Церква; Горобіївська сільська рада - завдяки організації депутата Сквирської районної ради Коломійця В.П. працюють групи фізкультурно-оздоровчої спрямованості серед населення різного віку, організовуються та проводяться секційні заняття жителів громади спортом в спортзалі Горобіївського НВК в зимовий період; Шамраївська сільська рада - наявна футбольна команда, підтримка якої здійснюється за рахунок місцевого бюджету, на території Шамраївського НВК «ЗОШ – I-III ст.-ДНЗ» встановлено антивандальні спортивні тренажери та обладнано тренажерний зал в приміщенні, в сільському будинку культури працює фітнес зал; Великополовецька сільська рада - на 2019 рік було укладено трудовий договір з інструктором з фізичного виховання для занять фізичною культурою і спортом на території с.Великополовецьке та с.М.Михайлівка, діти та дорослі мають можливість займатись на гуртках із велоспорту, карате, волейболу, футболу, настільного тенісу; Рудянська сільська рада - працюють секції з футболу, велоспорту, панкратіону.

Решта сільських рад не забезпечують належної роботи у напрямку розвитку фізичної культури та спорту. В основній масі сільських рад відсутні посади інструкторів по спорту, не працюють фізкультурно-оздоровчі секції, не проводяться внутрішньо сільські змагання, вкрай рідко приймають участь в районних спортивно-масових заходах.        

Загалом проведено 11 районних спортивно-масових заходів із залученням сільського населення. Активну участь у них приймали команди сіл Пустоварівки, Шамраївки, Дулицького, Горобіївки, Рудої.

            У 2017 році за рахунок державної субвенції були побудовані  спортивні майданчики з нестандартним тренажерним обладнанням в селах Кривошинці, Самгородок, Малі Лисовці, Буки, Чубинці, Дулицьке, Пищики, Великополовецьке та Великі Єрчики на загальну суму 1060,0 тис. грн..

Враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії Сквирської районної ради з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію Сквирської районної державної адміністрації про стан виконання районної  Програми розвитку фізичної культури та спорту «Сквирщина спортивна» в Сквирському районі на 2017-2021 роки» взяти  до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації, міській та сільським радам Сквирського району забезпечити:

- з 20.08.2019 проведення чемпіонату району з футболу та його щорічне функціонування;

- максимальне фінансування заходів, передбачених районною  Програмою розвитку фізичної культури та спорту «Сквирщина спортивна» в Сквирському районі на 2019-2021 роки;

- збільшення фінансування для проведення ремонтів міського стадіону та сільських  футбольних полів;

- виділення коштів на участь футбольної команди району в чемпіонаті Київської області;

- створення фізкультурно-оздоровчих секцій та фізкультурно-спортивних клубів;

-  щорічне проведення чемпіонату району з футболу;

- проведення внутрішніх змагань, взяття участі у районних спортивно-масових заходах;

- участь збірних команд району в змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів;

- введення посад інструкторів по спорту на платних або громадських засадах.

3. Відділу освіти Сквирської райдержадміністрації вжити заходи щодо залучення коштів місцевих бюджетів та благодійних внесків для вирішення питань щодо:

- ремонту спортивних майданчиків дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів та забезпечення їх спортивним обладнанням;

- придбання спортивного обладнання та інвентарю для загальноосвітніх навчальних закладів;

- поліпшення матеріально-технічної бази, спортивного обладнання Сквирської ДЮСШ.

4. Сквирському МФОК «Старт» вивчити питання про створення районного комунального закладу «Фізкультурно-спортивна організація «Колос», погодити установчі документи та проект рішення з Антимонопольним комітетом України та в подальшому подати до районної ради на затвердження.

5. Про хід виконання цього рішення заслухати на сесії Сквирської районної ради в листопаді 2019 року.

6.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника голови  Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

Голова ради                                  В. Гриша

 

м. Сквира

_____________ 2019 року

№ ___-35-07