Про стан виконання Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Сквирського району на 2018-2020 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

ПРОЄКТ

Про стан виконання Програми енергозбереження

(підвищення енергоефективності) Сквирського

району на 2018-2020 роки

 

Заслухавши і обговоривши звіт начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. «Про стан виконання Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Сквирському районі  на 2018-2020 роки», затвердженої рішенням Сквирської районної ради від 01 березня 2018 року № 07-22-07, районна рада відмічає, що найважливішими завданнями Програми є: заміна котельного обладнання на альтернативні види палива, реконструкція мереж зовнішнього освітлення населених пунктів та заміна віконних та дверних блоків на енергозберігаючі.

Основними напрямками діяльності Програми енергозбереження є: проведення енергетичних аудитів об’єктів енергозбереження, розробка проектно-кошторисної документації на термомодернізацію закладів та установ, стимулювання населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на здійснення заходів з енергозбереження, переведення газових котелень на альтернативні види палива, встановлення твердопаливних котлів, термомодернізація об’єктів бюджетної сфери (заміна та установка енергозберігаючих вікон і дверей, утеплення стін, дахів, підвалів та інше), реконструкція та капітальний ремонт систем вуличного освітлення, заміна ламп на енергоефективні та модернізація/встановлення теплових пунктів (індивідуальних та центральних) з метою регулювання температури теплоносія.

Так, відповідно до запланованих заходів Програми енергозбереження, проведено енергетичний аудит об’єктів енергозбереження  галузі охорони здоров’я - будівель Великополовецької АЗПСМ, адмінбудівлі КНП «Сквирська ЦРЛ».  Не проведено енергоаудит по приміщеннях дитячого будинку «Надія», Сквирської ЗОШ №3, Сквирського ДНЗ №2, Сквирського НВО №5, Чубинецького НВК, Антонівського НВО, Рудянської філії Шамраївського НВК, Пустоварівського НВК, Кривошиїнського НВО, Великополовецького НВК, Самгородоцької ЗОШ, Сквирської ЗОШ №2.

Відділом освіти в 2018 році виготовлено проектно-кошторисну документацію на термомодернізацію 10 приміщень  (з них  5 передбачених Програмою) навчальних закладів  і дитячих навчальних закладів району  та  м. Сквира. Програмою передбачалось виготовлення  проектно-кошторисної документації 11 приміщень.

Також виготовлено проектно-кошторисну документацію на термомодернізацію 7 будівель закладів охорони здоров’я (4 передбачені Програмою). Програмою передбачалось виготовлення проектно-кошторисної документації 9 приміщень.

Сквирською райдержадміністрацією проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо відшкодування частини відсотків за кредитами на впровадження енергоефективних заходів.

Через відділення  Ощадбанку  за    2018 рік видано 41 кредит на суму 1212,121 тис. грн. по державній програмі з енергозбереження та з початку 2019 року видано 50 кредитів   на суму 1943,651 тис. грн. 

Протягом дії Програми газові котельні Горобіївської, Чубинецької, Шамраївської  та Пустоварівської АЗПСМ переведено на електричне опалення, але, разом з цим газові котельні Великополовецької  та Кривошиїнської АЗПСМ не переведено на альтенативні види палення.

Відповідно до запланованих заходів Програми енергозбереження термомодернізація об’єктів бюджетної сфери (заміна та установка енергозберігаючих вікон і дверей, утеплення стін, дахів, підвалів та інше) за рахунок місцевих бюджетів проведена в Шамраївській, Кривошиїнській, Мовчанівській, Великополовецькій сільських радах.

Протягом 2018-2019 років відповідно до заходів Програми замінено вікна та двері на енергозберігаючі в будинках культури с. Селенівка, с. Антонів та с.Кривошиїнці, сільському клубі с.Рибченці. Але не виконано заходи по заміні вікон і дверей на енергозберігаючі в будинках культури с. Пустоварівка, с.Шапіївка, с.Токарівка, с.Каленна та с.Малі Єрчики.

У 2018 році за кошти районного бюджету частково замінено вікна у Сквирській ЗОШ №3, Антонівському НВО та Кривошиїнському НВО. За кошти сільського бюджету утеплено фасад та замінено дах у Самгородоцькому ДНЗ.

У 2019 році за кошти обласного бюджету частково замінено вікна на енргозберігаючі (близько 20 % від потреби) в Оріховецькому НВК, Сквирському ДНЗ №3, Сквирському ДНЗ №5, Кам’яногребельському НВК та Антонівському НВО.

У липні-вересні 2019 року за кошти обласного бюджету та співфінансування з районного бюджету планується заміна вікон на енергозберігаючі та утеплення фасаду Сквирського РЦДЮТ та остаточна заміна вікон та дверей на енергозберігаючі в будівлі Оріховецького НВК.

За напрямком діяльності Програми щодо реконструкції та капітального ремонту систем вуличного освітлення, заміни ламп на енергоефективні із 20 запланованих пунктів виконано 17. Протягом 2018 -2019 років відповідно до заходів Програми проведено реконструкцію вуличного освітлення  в 14 селах району  та капітальний ремонт вуличного освітлення  в 10 селах та м. Сквира.

Протягом 2018-2019 років згідно запланованих заходів Програми виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт вуличного освітлення  в с.Великополовецьке, с.Мала Михайлівка та  поновлено проектно-кошторисну документацію в с.Кам’яна Гребля.

За напрямком діяльності Програми щодо модернізації/встановлення теплових пунктів (індивідуальних та центральних) з метою регулювання температури теплоносія із 18 запланованих об’єктів теплові пункти встановлені лише в 5 закладах освіти.

Також, протягом2018 року за кошти інвесторапроведено роботи по переведенню котелень Шапіївського НВК,Рудянської філії Шамраївського НВК,Сквирського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – дитячий садок», Малолисовецького НВКта Горобіївського НВК на альтернативні види палива.

     В керуючись статтею 43 Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні»,

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. «Про стан виконання Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Сквирському районі  на 2018-2020 роки» взяти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації, міській та сільським радам продовжити виконання заходів Програми.

3.Керівникам бюджетних установ:

3.1. встановити жорсткий контроль за виконанням заходівз енергозбереження;

3.2. запровадити ЕСКО-механізм з метою стимулювання залучення інвестицій у заклади соціальної сфери;

3.3. вжити заходи щодо оснащення будівель приладами комерційного обліку теплової енергії.

4. Відділу освіти Сквирської райдержадміністрації:

4.1. у термін до 15.09.2019 року забезпечити твердим паливом навчальні заклади району, про що інформувати Сквирську районну раду;

4.2. з метою зменшення обсягів споживання природного газу та покращення якості теплопостачання перевести котельні всіх навчальних закладів на альтернативні види палива, облаштувати навчальні заклади модульними котельнями на альтернативних видах палива;

4.3. укласти договори з підрядними організаціями про надання послуг з теплопостачання навчальних закладів.

5. Відділу освіти, відділу культури райдержадміністрації, комунальному некомерційному підприємству Сквирської районної ради «Сквирська центральна районна лікарня», комунальному некомерційному підприємству Сквирської районної ради «Сквирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», керівникам бюджетних установ забезпечити своєчасне укладання договорів на постачання природного газу та інших енергоносіїв на опалювальний сезон 2019-2020 років.

 6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника голови  Сквирської районної ради О.Грищенко та постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів.

 

 

Голова ради                                                     В. Гриша

 

 

м. Сквира

_____________ 2019 року

№ ___-35-07