Про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки. Оприлюднено 21.03.2019

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЕКТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про стан виконання Програми забезпечення

населення Сквирського району якісною питною

водою в достатній кількості на 2011-2020 роки

 

Заслухавши і обговоривши інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. та Сквирського міського голови Скочка В.А. про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.11.2011 року №05-09-06 та доповнень до Програми, затверджених рішенням сесій Сквирської районної ради від 23.02.2017 року      №13-13-07 та від 05.09.2018 №08-25-07, районна рада відмічає, що однією з головних проблем сьогодення Сквирського району залишається забезпечення населення якісною питаною водою.

Так, за результатами Білоцерківського міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» якість питної води щороку погіршується. Протягом 2018 року відібрано та досліджено на санітарно-хімічні показники 237 проб, з них 138 (58%) з відхиленням; на мікробіологічні показники - 49 проб, з них 9 (18%) не відповідають гігієнічним вимогам.

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, проводиться щомісячний моніторинг за вмістом нітратів у воді колодязів та каптажів, яка використовується для споживання дітьми віком до 3-х років. Досліджено 137 проб води за вмістом нітратів. Перевищення виявлено в 85 пробах (62%), в концентраціях від 51,59 до 227,85 мг/дм3 при допустимій нормі не більше 50 мг/дм3.

Проведені моніторингові дослідження в першому кварталі 2019 року показали, що в ДНЗ №3 «Берізка», Сквирському НВК «ЗОШ І-ІІ ст. №4 – дитячий садок», Сквирському НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – ДНЗ», питна вода з водопровідної мережі не відповідає вимогам ДСанПіНу №2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

Відповідно до вимог п.5 ст.30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчі органи сiльських, селищних та мiських рад мають контролювати якість питної води. Однак, в 2018 році на виробничий контроль безпечності та якості питної води з криниць та артезіанських свердловин уклали угоди лише Буківська, Чубинецька, Шамраївська, Мовчанівська, Домантівська, Тхорівська та Самгородоцька сільські ради, а також КП «Сквирське комунальне господарство» м.Сквира, ДП ПАТ «Київхліб» - «Сквирський хлібозавод» м.Сквира, КП «Господар» с.Руда, ТОВ «Шамраївське» с.Руда, ТОВ «Сквирський КХП» м.Сквира, ТОВ фірма «Грона» м.Сквира, кафе «Роставиця» - ФОП Чала Л.В. с.Шамраївка, кафе «Людмила» - ФОП Мельник Р.В. та кафе «Александріт» - ФОП Конопляний С.В. с.Кривошиїнці.

Заклади загальної середньої та дошкільної освіти м. Сквира забезпечені центральним водопостачанням та на харчоблоках встановлено фільтри очищення питної води. Сільські навчальні заклади забезпечуються водою зі свердловин, криниць, сільських водогонів.

За період 2016-2018 років облаштовано свердловини у Самгородоцькій ЗОШ, Горобіївському НВК, Сквирському ДНЗ №2 та дитячому будинку «Надія». Але, через відсутність фінансування не проведено облаштування свердловин води для Великополовецького НВК та Оріховецького НВК.

В 2018 році Сквирською міською радою профінансовано будівництво артезіанської свердловини мікрорайону Слобода в м.Сквира (1059,9 тис.грн.); реконструкцію артезіанської свердловини №8 в м.Сквира (832,7 тис.грн.); нове будівництво водонапірної станції №9 в м.Сквира (1155,1 тис.грн.); капітальний ремонт самоплинних каналізаційних колекторів, перекладання аварійних вуличних каналізаційних мереж, капітальний ремонт очисних споруд та каналізаційних насосів (652,6 тис.грн.) на загальну суму 3700,3 тис.грн.

Проте, цих зусиль вкрай недостатньо, оскільки не збудовано установку пом’якшення води на ВНС-2 в м. Сквира та новий водопровід по пр. Гоголя; не проведено капітальний ремонт станції знезалізнення питної води з установкою додаткового фільтра в м. Сквира, а фінансування заходів щодо забезпечення населення якісною питною водою в бюджеті Сквирської міської ради на 2019 рік взагалі не передбачались.

Зусиллями сільських рад за рахунок коштів з місцевих бюджетів виготовлено низку проектно-кошторисних документацій, які з експертними звітами подано до Київської ОДА для фінансування (співфінансування) за рахунок субвенції з державного бюджету. Але, через відсутність коштів не проведено ряд запланованих робіт: реконструкцій існуючих водопровідних мереж в селах Буки, Миньківці та Тхорівка; будівництва системи водопостачання в селах Буки, Тхорівка та свердловини в с. Каленна; не розчищено водойму і не проводились роботи щодо поліпшення технічного стану та благоустрою гідротехнічної споруди в с.Великі Єрчики та не збудовано бюветні свердловини в с.Шамраївка. За рахунок місцевого бюджету Шамраївською сільською радою проведено реконструкцію гідротехнічних споруд водосховища з метою захисту від підтоплення

Рудянською, Малолисовецькою, Домантівською, Буківською, Каленнівською, Кривошиїнською, Тарасівською, Мовчанівською, Малоєрчиківською, Пустоварівською, Самгородоцькою, Тхорівською, Чубинецькою, Шамраївською та Шапіївською сільськими радами розроблено та затверджено місцеві Програми забезпечення населення якісною питною водою достатній кількості на 2017-2020 роки.

Відповідно до прийнятого рішення сесії Сквирської районної ради від 26.06.2018 року №01-24-07, питання щодо залучення інвесторів та інвестиційних програм для модернізації систем централізованого водопостачання та водовідведення, а також будівництва нових артезіанських свердловин та водогонів - міською та сільськими радами не вивчалось.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового розвитку, земельних, водних та лісових ресурсів, керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

 1. Інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. та Сквирського міського голови Скочка В.А. про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки взяти до відома (додається).
 2. Сквирській райдержадміністрації спільно зі Сквирською міською та сільськими радами вжити невідкладних заходів щодо виконання протягом 2019-2020 років Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки.
 3. Сквирській міській та сільським радам:
 • укласти угоди з Білоцерківським міськрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» на проведення виробничого контролю щодо безпечності та якості питної води з криниць та артезіанських свердловин;
 • вивчити питання щодо залучення інвесторів та інвестиційних програм для модернізації систем централізованого водопостачання та водовідведення, будівництва артезіанських свердловин та водогонів;
 • розробити та затвердити місцеві Програми забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості та передбачити в бюджетах кошти на їх фінансування;
 • передбачити кошти в місцевих бюджетах для забезпечення повного виконання цієї Програми.
 1. Сквирській міській раді спільно з КП «Сквирське комунальне господарство»:
 • провести інвентаризацію мереж водопостачання та водовідведення в м. Сквира та вжити заходів щодо поетапної заміни зношених основних фондів системи водопостачання та водовідведення;
 • не допускати припинення водопостачання на об’єкти соціальної інфраструктури та для населення м. Сквира;
 • в разі припинення водопостачання, яке періодично виникає внаслідок аварійних ситуацій на мережі централізованого водопостачання, - забезпечувати населення всіх мікрорайонів м. Сквира доставкою питної та технічної води;
 • розпочати будівництво нового водогону по провулку Гоголя м. Сквира;
 • збудувати установку пом’якшення води на ВНС-2 м. Сквира;
 • провести капітальний ремонт станції знезалізнення питної води з установкою додаткового фільтра в м. Сквира.
 1. Власникам водопроводів, КП «Сквирське комунальне господарство» спільно з Сквирською міською та сільськими радами:
 • проводити санітарну обробку криниць громадського користування;
 • утримувати території зон санітарної охорони джерел водопостачання та надбудов над свердловинами в належному стані;
 • інформувати населення щодо якості питної води відповідно до вимог Закону України «Про питну воду та питне водопостачання».
 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради Грищенко О.Г. та постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

Голова ради                              В.Гриша

 

м. Сквира

______________ 2019 року

№ ___-33-07