Про стан виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2017-2020 роки. Оприлюднено 08.02.2019

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

 

Про стан виконання Програми поводження

з твердими побутовими відходами

у Сквирському районі на 2017-2020 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. «Про стан виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2017-2020 роки», затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 27 липня 2017 року №07-16-07, районна рада відмічає, що за період з 27.07.2017 по цей час зусилля Сквирської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування були направлені на розв’язання проблем, пов’язаних з недосконалою системою збору твердих побутових відходів (ТВП), особливо в сільській місцевості, ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ, проведення еколого-освітніх акцій.

Не вдалося покращити ситуацію щодо впорядкування проектної документації та реконструкції полігону ТПВ у м.Сквира, що передбачені заходами Програми. КП «Сквирське комунальне господарство» замовило та виготовило Детальний план території (ДПТ) земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населеного пункту для відведення її в постійне користування КП «Сквирське комунальне господарство» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів. Після позитивного висновку (затвердження Детального плану території) планується виготовлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку.

Протягом 2017-2018 років кошти на реконструкцію полігону ТПВ у м. Сквира, будівництво сортувально-перевантажувальної станції та на придбання спеціалізованих транспортних засобів для забезпечення збирання і транспортування ТПВ не виділялися.

В 2017 році закуплено євро контейнери: с. Антонів – 20 шт. (місцевий бюджет - 75,0тис. грн. та ТОВ «Агрофірма «Розволожжя» - 75,0 тис. грн.); с. Тхорівка – 14 шт. (місцевий бюджет - 52,5 тис. грн. та ТОВ «Агрофірма «Розволожжя» -52,5 тис. грн.). У місті Сквира у 2017 році встановлено 12 контейнерів для роздільного збирання відходів з пластмаси та скла, у 2018 році - 8 контейнерів. У 2018 році за рахунок коштів Буківської сільської ради (34,95 тис. грн.) закуплено 6 євро контейнерів.

Не всі територіальні громади забезпечені централізованим вивозом сміття. Протягом 2017-2018 років «КП «Сквирське комунальне господарство» уклало угоди на вивезення і захоронення твердих побутових відходів з Антонівською, Буківською, Великоєрчиківською, Горобіївською, Домантівською, Кам’яногребельскою, Тарасівською, Малолисовецькою, Рудянською, Самгородоцькою, Тхорівською, Чубинецькою та Шамраївською сільськими радами. В м. Сквира у 2017 році укладено 3686 договорів, у 2018 році – 3452. ТОВ «Еко-енергопром» протягом 2017-2018 років уклало угоди з Великополовецькою, Дулицькою та Красноліською сільськими радами.

Залишається невиконаним рішення сесії Сквирської районної ради щодо облаштування тимчасових полігонів ТПВ місцевого користування на території сільських рад. Але, завдяки проведенню щорічного весняного та осіннього місячників благоустрою населених пунктів, вдається ліквідовувати несанкціоновані сміттєзвалища.

На території Сквирського району збір відсортованих ТПВ від підприємств, організацій та населення проводить ТОВ «Агродизель БЦ».

Відповідно до Законів України «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про благоустрій населених пунктів», керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. «Про стан виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2017-2020 роки» взяти до відома (додається).

2. Управлінням, відділам та іншим структурним підрозділам Сквирської райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування забезпечити виконання Програми протягом 2019-2020 років.

3. Сквирській міській раді після отримання позитивного висновку (затвердження Детального плану території) виготовити правовстановлюючі документи на земельну ділянку площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населеного пункту для відведення її в постійне користування КП «Сквирське комунальне господарство» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів.

4. Сквирській міській та сільським радам:

- привести у відповідність до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.03.2017 №57 «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів» схеми санітарної очистки  населених пунктів;

- передбачати кошти на виконання заходів цієї Програми;

- розробити та затвердити місцеві Програми поводження з твердими побутовими відходами, передбачивши кошти на їх фінансування;

- укласти угоди зі спеціалізованими підприємствами на збір та утилізацію твердих побутових відходів;

- впровадити роздільний збір твердих побутових відходів та вивіз їх на утилізацію;

- забезпечити придбання контейнерів, будівництво контейнерних майданчиків та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ;

- забезпечити виконання рішень Сквирської районної ради №05-09-07 від 25.08.2016р. «Про стан виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2012-2016 роки» та №06-22-07 від 01.03.2018р. «Про стан роботи з упорядкування сміттєзвалищ на території Сквирського району» щодо сприяння відкриття пунктів прийому вторинної сировини.

5. Сквирській міській та сільським радам спільно з суб'єктами господарської діяльності:
- запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів; 
- не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об'єктах;
- забезпечувати приймання та утилізацію використаних пакувальних матеріалів і тари, в яких знаходилася продукція цих підприємств, або укладати угоди з відповідними організаціями на їх збирання та утилізацію.

6. Сквирському відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області посилити роботу щодо виявлення осіб, які вчиняють правопорушення у сфері поводження з побутовими відходами та притягнення їх до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради Грищенко О.Г. та постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

Голова ради                                         В.Гриша

 

м. Сквира

__ ____________ 2019 року