Про стан виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сквирському районі на 2017-2018 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

 

Про стан  виконання Програми розвитку

малого та середнього підприємництва

в Сквирському районі на 2017-2018 роки

 

Заслухавши та обговоривши  звіт першого заступника голови  Сквирської районної державної адміністрації Славінської О.В. «Про стан  виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сквирському районі на 2017-2018 роки”, районна рада зазначає, що робота райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування протягом 2017 року була спрямована на забезпечення виконання завдань, визначених Програмою розвитку малого та середнього підприємництва в Сквирському районі на 2017-2018 роки (далі - Програма).  Проте, значна частина її заходів залишилась не виконаною, в зв’язку з відсутністю сприятливого  для підприємництва середовища.  

В районі продовжує зменшуватись кількість суб’єктів малого та середнього підприємництва, зокрема фізичних осіб-підприємців. Станом на 01.07.2018 в районі зареєстровано 1773 суб’єкти підприємницької діяльності, з них 513 юридичних осіб та 1260 фізичних осіб – підприємців (станом на 01.08.2017 - 1271).

Дещо зменшилась сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього підприємства та їх питома вага у загальній сумі надходжень: за І півріччя 2018 року – 74,5 млн. грн., що складає 57,2 % у загальній сумі надходжень, за І півріччя 2017 року –  75,4 млн. грн., що становило 66,9 %.

На реалізацію заходів, передбачених Програмою, фінансування здійснювалось тільки з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.  У І півріччі поточного року до самозайнятості було спрямовано лише одного  безробітного, який отримав допомогу на започаткування власної справи в сумі 26,15 тис. грн. (за І півріччя 2017 року - жодного). Протягом останніх років відбулося значне зменшення  таких виплат в зв’язку із зменшенням обсягів фінансування з Фонду.

Протягом І півріччя 2018 року було прийняте одне рішення щодо витрат компенсації єдиного внеску роботодавцям.  Цією послугою скористалось лише ТОВ Агропідприємство «Еліта». В 2017 році така компенсація не надавалась.

Діючі регуляторні акти, які б впливали на діяльність суб’єктів підприємницької діяльності, в Сквирській райдержадміністрації відсутні.

Через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), керівництво та відповідальність  за організацію якого покладено на відділ адміністративних послуг Сквирської районної державної адміністрації, надається 71 адміністративна послуга.

Протягом І півріччя 2018 року адміністраторами ЦНАПу розглянуто 4159 звернень та надано 4437 адміністративних послуг громадянам та суб’єктам господарювання. За 6 місяців 2017 року було розглянуто 5267 звернень  та надано 5308 адміністративних послуг.

Вже декілька років залишається невирішеною проблема забезпечення Центру стелажами, канцелярським приладдям.

Виготовлення  генеральних планів населених пунктів спростило б надання земельних ділянок суб’єктам підприємницької діяльності та сприяло б  розвитку підприємництва, проте така робота проводиться дуже повільно. Генеральні плани виготовлені лише в селах Шамраївка, Руда та Великі Єрчики. Розпочато виготовлення генеральних планів для сіл Великополовецьке, Мала Михайлівка, Малі Лисовці, Миньківці, Тхорівка, Шапіївка та Токарівка. В 2018 році передбачено виділення коштів для розробки генерального плану для м. Сквира.

Залишається невирішеним питання стихійної торгівлі в м. Сквира.

За інформацією Сквирської райдержадміністрації відбулося лише 1 засідання ради підприємців при Сквирській райдержадміністрації в 2017 році. Щодо кількості проведених засідань Координаційної ради з питань розвитку підприємництва інформацію не надано. А саме Координаційна рада і є тим органом, що має сприяти реалізації державної політики у сфері підприємництва та реалізації державної регуляторної політики.

Враховуючи вищевикладене, пропозиції постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету та фінансів, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада          

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію першого заступника голови Сквирської райдержадміністрації Славінської О.В. про хід виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сквирському районі на 2017-2018 роки взяти до відома.                                             

2. Рекомендувати Сквирській районній державній адміністрації:                                               

2.1. Забезпечити функціонування «Інтернет-сторінки» на веб-сайті райдержадміністрації як системи зворотного зв’язку між представниками малого бізнесу та органом виконавчої влади.                                                                                                                         

2.2. Надавати методичну допомогу виконкомам міської та сільських рад у розробці перспективних напрямів та конкретних заходів щодо розвитку малого бізнесу на території громад.       

2.3. Щоквартально здійснювати аналіз показників розвитку малого підприємництва в Сквирському районі.          

2.4. Активізувати роботу ради підприємців при Сквирській райдержадміністрації та Координаційної ради  з питань розвитку підприємництва, що дасть можливість своєчасно  вирішувати проблемні питання, які виникають при здійсненні підприємницької діяльності.

2.5. До 01 березня 2019 року підготувати проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сквирському районі на 2019-2020 роки.

3. Структурним підрозділам Сквирської районної державної адміністрації, органам місцевого самоврядування, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, громадським об’єднанням проводити системну роботу зі створення і підтримки сприятливого середовища для розвитку малого і середнього підприємництва в Сквирському районі.

4. Сквирській райдержадміністрації  забезпечити взаємодію з Сквирським відділенням Білоцерківської ОДПІ  та Сквирським районним центром зайнятості в напрямку сприяння суб'єктам малого і середнього бізнесу щодо надання якісних адміністративних та інформаційних послуг, запровадження нових форматів обслуговування платників податків, підтримки підприємницьких ініціатив безробітних громадян щодо започаткування власного бізнесу та надання компенсаційних витрат роботодавцям відповідно до вимог чинного законодавства.

5. Рекомендувати міському та сільським головам активізувати роботу щодо розробки генеральних планів населених пунктів.

6. Рекомендувати Сквирському міському голові вжити заходів щодо визначення земельної ділянки для облаштування території ярмаркової площі та ліквідації стихійної торгівлі в м. Сквира.                                                                                                                   

7. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Грищенко О.Г. та постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету  і фінансів.

 

Голова ради                               В.В.Гриша

м. Сквира

 __________________ 2018 року

№ _________________

 

 

Звіт  РДА про виконання Програми