Про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

Про стан виконання Програми забезпечення

населення Сквирського району якісною питною

водою в достатній кількості на 2011-2020 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. та Сквирського міського голови Скочка В.А. про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.11.2011 року №05-09-06 та доповненнями до Програми (третій етап), затвердженими рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.02.2017 року №13-13-07, районна рада відмічає, що проблема щодо забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою вкрай актуальна. Це зумовлено незадовільним екологічним станом поверхневих та підземних джерел питного водопостачання; незадовільним технічним станом та зношеністю основних фондів; недостатньої потужності діючих артезіанських свердловин; застосуванням застарілих технологій, конструкцій та обладнання в системах водопостачання; обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для розвитку; високою енергоємністю централізованого питного водопостачання та утримання в неналежному технічному стані систем питного водопостачання і водовідведення.

Із 50 населених пунктів Сквирського району - в 27 є умови для забезпечення населення централізованим водопостачанням; 17 населених пунктів забезпечені частково; в селах Горобіївка, Миньківці, Красноліси, Селезенівка, Великополовецьке, Оріховець та Малі Єрчики раніше діючі водогони не працюють. В місті Сквира централізованим водопостачанням забезпечується 12574 осіб.

Водопостачання району здійснюється з 19 водогонів, в тому числі 1 комунального, 3 відомчих та 15 сільських. В експлуатації 43 свердловини, 163 криниці громадського користування, індивідуальні криниці, до яких надходить вода з незахищених поверхневих водоносних горизонтів (грунтових вод), що не гарантує епідемічну безпеку населення. Так, в 2017 році згідно відібраних 280 проб питної води на санітарно-хімічні показники - 139 (47,1%) не відповідало вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". За січень-квітень 2018 року з 85 проб - 52 (61,2%). На санітарно-мікробіологічні показники в 2017 році з 204 проб не відповідало вимогам Державних санітарних норм та правил - 26 (12,7%). За січень-квітень 2018 року з 23 - 4 (17,4%).

В 2017 році із 193 проб води, дослідженої на вміст нітратів перевищує норму - 113(58,5%); в 2018 році із 60 - 40(67%) в межах від 53,47 до 240,26мг/дм3, при допустимому 50мг/дм3.

Забезпечення навчальних закладів та дитячих садків Сквирського району здійснюється за допомогою встановлених фільтрів очистки та пом’якшення води. Відповідно до акту перевірки якості питної води у Великополовецькому НВК виявлено перевищення норми вмісту нітратів. Тому є необхідність в навчальному закладі встановити комплексну систему очистки води від нітратів або облаштувати свердловину.

Через відсутність фінансових ресурсів не здійснено цілий ряд заходів, передбачених Програмою. В зв’язку з цим відбуваються пошкодження міського водогону, що в свою чергу тягне за собою припинення водопостачання об’єктів соціальної інфраструктури м.Сквира та населення. Так, мало місце відсутність водопостачання Сквирського ДНЗ №2 «Малятко» в період з 23.05.2018 року по 29.05.2018 року, що є значним порушенням санітарних правил. І взагалі, від жителів міста постійно надходять скарги на якість питної води або її відсутність взагалі.

Зусиллями Сквирської міської та деяких сільських рад за рахунок коштів з місцевих бюджетів виготовлено ряд проектно-кошторисних документацій, які з експертними звітами подано до Київської ОДА для фінансування (співфінансування) за рахунок субвенції з державного бюджету.

В 2017 році за кошти державного бюджету підключено реконструйовану мережу водопостачання в районі масиву «Ярки» м. Сквира; в с. Руда проведено реконструкцію існуючого водогону за рахунок співфінасуванння з обласного бюджету на суму 2443,041 тис. грн. та з сільського – 431,125 тис. грн.; за кошти з районного бюджету облаштовано свердловину води для Горобіївського НВК.

Протягом I кварталу 2018 року КП «Сквирське комунальне господарство» провело ряд робіт з ремонту бюветів, вуличних колонок, водопровідних труб, стояків, з профілактики каналізаційних мереж, по ремонту насосного обладнання артезіанських свердловин та насосних станцій, водопровідних та каналізаційних мереж, каналізаційних очисних споруд, заміни зношеного насосного обладнання на нове. Проте, цих зусиль вкрай недостатньо.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового розвитку, земельних, водних та лісових ресурсів, керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. та Сквирського міського голови Скочка В.А. про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки взяти до відома (додається).
 2. Рекомендувати Сквирській райдержадміністрації спільно зі Сквирською міською та сільськими радами вжити невідкладних заходів щодо повного виконання протягом 2018-2020 років Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки.
 3. Рекомендувати Сквирській райдержадміністрації до 01.08.2018 року внести пропозиції щодо доповнень до Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки, передбачивши наступні заходи:
 • облаштування свердловини води для Великополовецького НВК;
 • будівництво водонапірної башти в с. Оріховець.
 1. Рекомендувати Сквирській міській раді спільно з КП «Сквирське комунальне господарство»:
 • вжити заходів щодо поетапної заміни зношених основних фондів системи водопостачання та водовідведення в м. Сквира; недопущення припинення водопостачання на об’єкти соціальної інфраструктури та населенню м.Сквира;
 • розпочати будівництво нового водопроводу по провулку Гоголя м. Сквира;
 • збудувати установку пом’якшення води на ВНС-2 м. Сквира;
 • провести капітальний ремонт та відновити роботу станції знезалізнення питної води з установкою додаткового фільтра;
 • провести реконструкцію артезіанської свердловини №8;
 • провести ремонтно-відновлювальні роботи щодо підключення свердловини №6;
 • на черговій сесії Сквирської міської ради розглянути питання «Звіт про хід виконання Програми ефективної роботи та реформування житлово-комунального господарства міста Сквира з централізованого водопостачання та водовідведення на 2018 рік.»
 1. Рекомендувати власникам водопроводів, КП «Сквирське комунальне господарство» спільно з Сквирською міською та сільськими радами:
 • утримувати території зон санітарної охорони джерел водопостачання в належному стані;
 • посилити контроль щодо безпечності та якості питної води відповідно до вимог п. 5 ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині контролю за якістю питної води;
 • інформувати населення щодо якості питної води відповідно до вимог Закону України «Про питну воду та питне водопостачання».
 1. Рекомендувати Сквирській міській та сільським радам:
 • забезпечити вчасне виготовлення проектно-кошторисної документації для впровадження заходів, передбачених Програмою забезпечення населення забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки;
 • вивчити питання щодо залучення інвесторів та інвестиційних програм для модернізації систем централізованого водопостачання та водовідведення, будівництва артезіанських свердловин та водогонів;
 • розробити та затвердити місцеві Програми забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості на 2018-2020 роки та передбачити в бюджетах кошти на їх фінансування;
 • щорічно в бюджетах місцевих рад передбачати кошти для забезпечення повного виконання цієї Програми;
 • укласти угоди з Білоцерківським міжрайонним відділом лабораторних досліджень на проведення виробничого контролю щодо безпечності та якості питної води з криниць та артезіанських свердловин.
 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради Грищенко О.Г. та постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

 

Голова ради                                              В.В.Гриша

 

м. Сквира

26 червня 2018 року

№ ___-24-07

 

 

Інформація райдержадміністрації див.файл

Інформація держпроспоживслужби див. файл

Інформація Білоцерківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень див. файл