Про стан виконання Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

ПРОЕКТ

 

Про стан виконання Програми залучення

інвестицій та поліпшення інвестиційного

клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію першого заступника голови Сквирської райдержадміністрації Славінської О.В.,  районна рада відзначає, що райдержадміністрацією вживались певні зусилля для реалізації Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки.

Разом з тим не досягнуто основних цілей, які передбачались Програмою, Зокрема,  недостатньо вживались заходи щодо  залучення інвестицій в економіку Сквирського району, формування позитивного іміджу району та його популяризація серед потенційних інвесторів,  залучення іноземних інвесторів, створення сприятливих умов для ведення бізнесу та інвестування капіталу в економіку Сквирського району суб’єктами господарювання, залучення зовнішніх фінансових потоків та матеріальних ресурсів тощо.

 Програмою очікувалось зростання загального обсягу іноземних інвестицій в економіку району, налагодження нових ділових контактів з потенційними інвесторами, підвищення обізнаності міжнародної економічної спільноти стосовно  інвестиційного потенціалу району, подолання безробіття. Проте, ці завдання не були вирішені.

 Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району на кінець 2017 року становив 1,635 млн. дол. США., що на 23,1 % менше, ніж на кінець 2016 року.  На одного жителя району це становить лише 44 дол. США. Не було залучено потенційних інвесторів для реалізації в районі нових проектів, відкриття нових виробництв. Район не бере участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.

Протягом 2016-2017 року лише виконавчими комітетами Рудянської, Великоєрчиківської та Шамраївської сільських рад проводилась робота щодо розробки генеральних планів населених пунктів с. Руда, с. Шамраївка та с. В.Єрчики. Виготовлені генеральні плани с. Руда та с. Великі Єрчики, в стадії завершення проект генерального плану с. Шамраївка. Рішенням сесії районної ради затверджений тільки проект землеустрою щодо встановлення (зміни) межі села Руда.

Серед позитивних результатів виконання Програми за підсумками 2017 року - зростання обсягів промислового виробництва на 5,8 %, збільшення в 2,3 рази, порівняно з 2016 роком,  обсягів освоєння капітальних інвестицій в районі (2017 рік - 589,0 млн. грн.,2016 рік - 260,4 млн. грн.). В галузевому розрізі найбільші обсяги інвестиційних коштів залучені в промисловість – 76,2 %, сільське господарство –22,0 %, інші сфери діяльності - 1,8%.  Головним джерелом інвестування, як і у попередні роки, були власні кошти підприємств та організацій району.

Найбільші обсяги капітальних інвестицій  освоїли промислові підприємства: ТОВ «Фірма «Грона» - 188,5 млн. грн., ТОВ «Грона партнер» - 77,7 млн. грн., ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів" – 70,8 млн. грн., ТДВ "Шамраївський цукровий завод" – 27,5 млн. грн., серед  сільськогосподарських підприємств   - СФГ «Нива 1» - 10,0 млн. грн., ТОВ «Оріховецьке» - 9,4 млн. грн., ФГ «Березна» - 9,3 млн. грн., ТОВ Агрофірма «Колос» - 9,1 млн. грн.

Фінансове забезпечення Програми з районного бюджету райдержадміністрацією не ініціювалось. Кошти джерел інвестування у розвиток  економіки району, передбачені Програмою, не залучалися.                                                                                                                  Внаслідок цього заходи щодо реалізації Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки комплексно не здійснювались.                                                                                                                                           Відповідно до п. 16 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи рішення постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію першого заступника голови Сквирської райдержадміністрації Славінської О.В. „Про стан виконання Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки” взяти до відома.  

             2. Роботу Сквирської райдержадміністрації щодо виконання Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Сквирському районі на 2016-2018 роки визнати недостатньою.

3.  Сквирській районній державній адміністрації:

- забезпечити реалізацію заходів Програми з метою досягнення результатів, які нею очікувались, та здійснювати постійний моніторинг щодо її виконання;            

- проводити роботу щодо надання інформаційної та консультативної підтримки органам місцевого самоврядування та громадським організаціям району з питань залучення міжнародної технічної допомоги та проведення навчальних семінарів з проектного менеджменту;

- проводити роз’яснювальну роботу із сільськими радами щодо розробки інвестиційних проектів, спрямованих на розв’язання пріоритетних завдань економічного та соціального розвитку району  шляхом участі у різноманітних конкурсах проектів;          

-  посилити роботу щодо розробки і періодичного оновлення рекламно-іміджевої продукції та інформаційно-презентаційних матеріалів про район спільно з суб’єктами інвестиційної діяльності;                      

- забезпечити висвітлення успішних практик інвестування у засобах масової інформації та в мережі Інтернет.

4 Сквирській райдержадміністрації спільно з міською та сільськими радами з метою спрощення процедури надання земельних ділянок інвесторам для впровадження інвестиційної діяльності прискорити роботу щодо розробки генеральних планів населених пунктів району.

5. Про усунення недоліків у реалізації Програми заслухати райдержадміністрацію у жовтні 2018 року.                                                                                                                                      6 . Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію районної ради з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів.

 

 

 

 

Голова ради                                                                                                                 В.В. Гриша

 

м. Сквира

____________2018 року

№ _______________

 

Звіт про стан викон. Програми_залучення_iнвестицiй