Про звіт відділу освіти про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2018-2019 року та організацію харчування дітей

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про звіт відділу освіти про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2018-2019 року та організацію харчування дітей

 

Заслухавши і обговоривши звіт начальника відділу освіти Сквирської райдержадміністрації Заболотного О.В. про підготовку навчальних закладів Сквирського району до нового 2018-2019 навчального року, районна рада відзначає, що в освітній системі району в 2018-2019 навчальному році функціонуватиме 23 загальноосвітніх, 8 дошкільних та 2 позашкільні навчальні заклади. Крім того, в районі працюють два заклади обласної комунальної власності – Великополовецька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат та ДНЗ «Сквирське ВПУ». У Сквирській ЗОШ №3, Сквирській ЗОШ №2, Горобіївському НВК, Самгородоцькій ЗОШ, Буківському НВК працюватимуть інклюзивні класи.

В усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах тривають поточні ремонти. Завершено роботи з поточного ремонту Чубинецького НВК, коридору та східців Пустоварівського НВК, покрівлі Рудянського НВК, надвірного павільйону Сквирського ДНЗ №2, навчальної аудиторії для першокласників Буківського НВК, замінено покрівлю Самгородоцького ДНЗ. До 1 вересня по мірі фінансування заплановано завершити поточні ремонти спортивного залу Горобіївського НВК, їдальні Пустоварівського НВК, їдальні Сквирського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – дитячий садок», комп’ютерного класу Сквирської ЗОШ №2, їдальні Сквирської ЗОШ №1, системи водопостачання та східців Самгородоцької ЗОШ, навчальних аудиторій для першокласників Великополовецького НВК та Кривошиїнського НВК, часткової заміни аварійних вікон Антонівського НВО та майстерні Сквирської ЗОШ №3, навчальних аудиторій Сквирського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №4 – дитячий садок», облаштування свердловини Сквирського ДНЗ №2.

Відповідно до Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 9 квітня 2015 р. №327-VІІІ, з метою впровадження заходів з енергозбереження відділом освіти проведено тендерні торги за результатами яких укладено три енергосервісних договори: Сквирський ДНЗ №2, Сквирський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №4 – дитячий садок», Сквирський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – дитячий садок».

Проводиться поточний та капітальний ремонт шкільних автобусів.

Відповідно до Концепції Нової української школи заплановано створення сучасного освітнього простору для учнів 1 класів. Для всіх першокласників за кошти районного та державного бюджетів буде закуплено одномісні парти, сучасне дидактичне обладнання, для роботи вчителів перших класів закуплено комп’ютери, ноутбуки, в окремих класах буде встановлено аудіотелевізійне та мультимедійне обладнання. Загальна сума закупівлі становитиме понад 1,5 млн. грн. (кошти районного та державного бюджетів). До кінця вересня для розвитку природничо-математичної освіти для Сквирської ЗОШ №2 та Сквирського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №4 – дитячий садок» буде закуплено сучасні робочі місця вчителя, комп’ютерне обладнання та цифрові лабораторії на загальну суму 471400 грн. Усі закупівлі здійснюються через електронну систему Прозоро.

До початку навчального 2018-2019 року будуть завершені ремонтні роботи в інклюзивно-ресурсному центрі, який працюватиме на базі Сквирського НВК. Для центру буде закуплено обладнання на загальну суму 118000 грн, іншу частину обладнання буде отримано від департаменту освіти і науки КОДА. Для класів з інклюзивним навчанням буде закуплено дидактичний матеріал на суму 111000 грн.

До 1 серпня 2018 року буде завершено виготовлення технічних паспортів на 15 будівель навчальних закладів, які знаходяться на балансі відділу освіти, після чого розпочнеться процедура оформлення документів на право постійного користування земельними ділянками.

Проводяться відповідні роботи з підготовки до опалювального сезону. В усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах встановлено нові пожежні щити, проведено перевірку та перезарядку вогнегасників (320 шт.); усі навчальні заклади укомплектовано інформаційними плакатами та попереджувальними написами з охорони праці й пожежної безпеки. До 1 вересня буде завершено облаштування пожежної сигналізації в Сквирському дитячому будинку «Надія». Також планується провести заміри опору ізоляції в приміщеннях навчальних закладів та котелень, навчання операторів газових котелень та внести зміни до проектів окремих газових котелень. Заплановано до 1 жовтня перевести на альтернативні види палива котельні Рудянської філії Шамраївського НВК, Сквирського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – дитячий садок».

Безкоштовним харчуванням у закладах загальної середньої освіти будуть забезпечені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, та учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», та деякі інші категорії дітей. У дошкільних навчальних закладах відсоток батьківської плати за харчування становитиме від 50 до 60%. Від плати за харчування дошкільників звільняються малозабезпечені та багатодітні родини.

Безкоштовним перевезенням буде забезпечено 100% школярів та педпрацівників, які потребують підвозу до місця навчання (роботи) та додому.

Всі навчальні заклади забезпечені педагогічними кадрами.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури та керуючись п.28 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Звіт начальника відділу освіти Сквирської райдержадміністрації Заболотного О.В. про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2018-2019 року та організацію харчування дітей взяти до відома (додається).

2. Стан готовності закладів освіти до нового навчального року вважати задовільним.

3. Відділу освіти Сквирської райдержадміністрації:

3.1. Завершити до 10 жовтня 2018 року відповідні роботи з підготовки котелень навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період.

3.2. Забезпечити належне функціонування з 1 вересня 2018 року Комунального закладу «Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр».

3.3. Організувати інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами на базі Сквирської ЗОШ №1, Сквирської ЗОШ №2, Буківського НВК, Кривошиїнського НВК та інших закладів загальної середньої та дошкільної освіти по мірі потреби.

3.4. Перевести до кінця 2018 року на альтернативні види палива Рудянську філію Шамраївського НВК, «Сквирський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – дитячий садок» шляхом укладення енергосервісних договорів або ж передачі котелень в оренду теплопостачальним організаціям.

3.5. Встановлювати доплату педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці лише в межах фонду заробітної плати.

3.6. Організувати з 1 вересня 2018 року безкоштовне харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», та дітям, батьки яких є учасниками АТО. Встановити розмір плати батьків за харчування дітей у закладах дошкільної освіти в межах від 50 до 60 відсотків.

4. Сквирській районній державній адміністрації при уточненні бюджету на 2018 рік першочергово передбачити додаткові кошти відділу освіти на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв (природний газ, тепло), завершення ремонтних робіт з підготовки котелень навчальних закладів до опалювального сезону, поточного ремонту приміщень, виготовлення актів землекористування для загальноосвітніх навчальних закладів міста Сквира, придбання обладнання.

5. Міськсільвиконкомам сприяти керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів у підготовці до нового навчального року та в організації харчування дітей.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

                                                                 .

Голова ради                                       В.В. Гриша

 

 

м. Сквира

05 вересня 2018 року

№ 06-25-07