Про стан виконання спільної Програми територіальних громад з профілактики злочинності в Сквирському районі на 2016-2019 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про стан виконання спільної Програми територіальних громад з профілактики злочинності в Сквирському районі на 2016-2019 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Сквирського відділу поліції ГУ НП України в Київській області Шамрая Р.М., інформацію в.о. начальника Сквирського відділу Білоцерківської місцевої прокуратури Турчина С.О. та інформацію першого заступника голови Сквирської районної державної адміністрації Славінської О.В. «Про стан виконання спільної Програми територіальних громад з профілактики злочинності в Сквирському районі на 2016-2019 роки», районна рада відмічає, що за період 2016-2018 років робота Сквирського відділу поліції ГУ НП України в Київській області, прокуратури Сквирського відділу Білоцерківської місцевої прокуратури, Сквирської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування була спрямована на поліпшення стану охорони конституційних прав громадян, захисту життя та здоров’я людини та її майна від злочинних посягань.

Проведеним аналізом встановлено, що станом на 31 грудня 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року загальна злочинність зменшилась на 53 кримінальних правопорушення (з 671 до 618, що складає 9,3%). Зменшилась кількість тяжких злочинів (з 232 до 150). Однак, відбулось незначне зростання особливо тяжких злочинів (з 80 до 83). Також зменшилась кількість кримінальних правопорушень таких категорій злочинів: крадіжки (з 314 до 238), порушення правил безпеки дорожнього руху (з 21 до 11), незаконне заволодіння транспортними засобами (з 19 до 6), хуліганство (з 5 до 3). Спільно з Сквирським ВП ГУ НП України в Київській направлено до суду 162 кримінальні провадження з обвинувальним висновком (31 кримінальне правопорушення проти життя та здоров’я особи, 80 – проти власності, 2 – проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян, 5 – проти виборчих, трудових та інших особистих прав ті свобод людини та громадянина). Рівень розкриття злочинів становить 53,9%.

При здійсненні нагляду за досудовим розслідуванням прокуратурою скасовано 15 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, виявлено та занесено до Реєстру 11 відомостей про вчинені кримінальні правопорушення, які раніше не обліковані. В порядку ст. 291 КПК України направлено до суду 162 обвинувальні акти (в т.ч. 15 - з угодою про примирення, 35 - з угодою про визнання винуватості, в порядку ст. ст. 287, 292 КПК України - 10 клопотань про звільнення осіб від кримінальної відповідальності, а також 6 клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру).

Адміністративними комісіями сільських рад розглянуть 76 адміністративних матеріалів, за розглядом яких 45 осіб притягнуті до відповідальності, 28 осіб попереджені про недопущення повторення порушення чинного законодавства та 3 справи закрито без складу порушення чинного законодавства.

Попри вжиті заходи не вдалося усунити причини та умови, що сприяють втягненню молоді та підлітків у протиправну діяльність. Неповнолітніми вчинено 7 кримінальних правопорушень (6 крадіжок та 1 тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості).

Залишається актуальною проблемою проведення заходів щодо запобігання та протидії поширенню наркоманії, пияцтва та алкоголізму. Так, за 2017 рік Сквирським відділом Білоцерківської місцевої прокуратури спільно з Сквирським ВП ГУНП в Київській області направлено до суду 30 кримінальних проваджень з обвинувальним висновком у сфері обігу наркотичних засобів, працівниками ювенальної превенції складено 15 адміністративних протоколів на неповнолітніх за ст. 178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних напоїв у громадських місцях) та 11 протоколів за ст.175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях). З початку 2016 року до березня 2018 року було притягнуто до адміністративної відповідальності 125 осіб за ст. 176 КУпАП (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) та 55 осіб за ст. 177 КУпАП (придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення).

В результаті проведення нічних контрольних перевірок щодо дотримання правил адміністративного нагляду було складено 121 адміністративний протокол за ч. 1 та 2 ст. 187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду) та відкрито 5 кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 395 КК України (порушення правил адміністративного нагляду).

На вирішення в Сквирському районі проблематики соціальної адаптації осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, працює спостережна комісія Сквирської райдержадміністрації, якою проведено 12 засідань. Станом на 01.01.2018  на обліку комісії перебуває 9 умовно-достроково звільнених осіб.

Постійної уваги потребує напрямок роботи щодо охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху. Максимально забезпечується виконання заходів програми в частині профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму в навчальних закладах Сквирського району. Надскладним залишається питання приведення стану вулично-дорожньої мережі у відповідність з нормативними вимогами.

На фінансування заходів спільної Програми територіальних громад з профілактики злочинності в Сквирському районі на 2016-2019 роки Сквирською міською радою виділено 100 тис. грн. З районного бюджету кошти не виділялися. Станом на 01.04.2018 Сквирським ВП ГУ НП в Київській області клопотань щодо виділення коштів та розрахунків видатків на заходи спільної Програми територіальних громад з профілактики злочинності в Сквирському районі на 2016–2019 роки до Сквирської райдержадміністрації не надходило.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань регламенту, законності та правопорядку, керуючись пунктом 16 частиною 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Інформацію начальника Сквирського відділу поліції ГУ НП України в Київській області Шамрая Р.М., інформацію в.о. начальника Сквирського відділу Білоцерківської місцевої прокуратури Турчина С.О. та інформацію першого заступника голови Сквирської районної державної адміністрації Славінської О.В. «Про стан виконання спільної Програми територіаль