Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 рокі

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про реалізацію повноважень

Держпродспоживслужби на території

Сквирського району Сквирським районним

управлінням Головного управління

Держпродспоживслужби у Київській області

за період 2016-2017 років

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області         Довгаля М.П. «Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 років», районна рада відмічає, що протягом 2016-2017 років структурні підрозділи районного управління - відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та відділ державного контролю за дотриманням санітарного законодавства працювали за основними напрямками роботи, які передбачені чинним законодавством України.

Завдяки проведеним заходам Сквирською райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування та відділом державного контролю за дотриманням санітарного законодавства на території Сквирського району вдалося забезпечити стабільну санітарно-епідеміологічну ситуацію. Однак, залишилось проблемним питання щодо профілактики захворювання на туберкульоз. Так, через відсутність вакцини, за 9 місяців 2017 року вакцинація новонароджених проти туберкульозу виконана на 44,5%, ревакцинація у віці 7 років – на 27%.

Вдалося утримати відносно благополучною епідемічну та епізоотичну ситуацію в районі щодо хвороб, спільних для людей і тварин. Проте, актуальність проблеми профілактики зазначених хвороб в районі не знижується.

Відповідно до звернення депутата Сквирської міської ради Сільченка С.І. від 06.09.2017 року питання щодо порушення гр. Бур’янівським М.В. санітарних норм утримання та відгодівлі свиней відносно власників земельних ділянок дачного кооперативу «Огородник» виконавчим комітетом Сквирської міської ради та Сквирською райдержадміністрацією не врегульовано. За клопотанням міської ради щодо включення представника Сквирської районної ради до складу спільної комісії з вирішення цього питання районна рада рекомендувала депутата районної ради Рогач Т.М. Проте, протягом 2,5 місяців до роботи комісії Рогач Т.М. не було залучено.

Контроль за безпечністю харчових продуктів проводиться відділом безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини у випадку виготовлення дозвільних документів СПД та фізичними особами. Інспектування проводиться за заявами суб’єктів господарювання з метою видачі погодження та дозволів. Відділом в 2016 році планові перевірки не проводились. В 2017 році здійснено один плановий захід державного нагляду (контролю) щодо поводження з харчовими продуктами, при здійсненні якого виявлено ряд невідповідностей роботи агропродовольчого ринку підприємства споживчої кооперації «Сквирський ринок» Київської регіональної спілки споживчої кооперації та повторно перевірено на предмет виконання вимог припису, які було виконано в повному обсязі.

Окремим напрямком роботи районного управління є щомісячний моніторинг питної води в районі. Дослідження проб води вказують на погіршення показників якості питної води. Так, в м.Сквира порівняно з 2015 роком, коли було зафіксовано 6,25% відхилень по санітарно-хімічних показниках, в 2016 році вже становило 64%. По сільським водогонам в порівнянні з 2015 роком (9,1% відхилень), в 2016 році збільшилась до 20%.

Згідно постанови Головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010. №16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей», забезпечено щомісячний моніторинг за вмістом нітратів у воді колодязів та каптажів, яка використовується для споживання дітьми віком до 3-х років. В 2016 році досліджено 270 проб води за санітарно-гігієнічними показниками. Перевищення вмісту нітратів виявлено в 168 пробах (62%), в межах від 53,47 до 240,26 мг/дм.куб., що не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). В 2017 році досліджено 163 проби води, перевищення вмісту нітратів виявлено в 94 пробах (57,6%), в межах від 53,47 до 240,26 мг/дм куб, що також не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил. Результати лабораторних досліджень проб питної води направлено відповідним сільським радам з протоколами досліджень щодо неможливості використання цієї води, як питної.

В 2017 році під час перевірки готовності шкіл та дитячих дошкільних закладів до початку нового навчального року, у відібраних пробах питної води виявлено: підвищений вміст нітратів 74,15 мг-куб/дм при нормі 50 мг-куб/дм у Великополовецькому НВК ЗОШ 1-111ст. дитячий садок; підвищену жорсткість 11,2мг-екв/дм при допустимій 10 мг-екв/дм у Оріховецькому НВК ЗОШ І-ІІІ ст. дитячий садок; підвищений вміст заліза 0,37 мг-куб/дм при нормі 0,2 мг-куб/дм у Горобіївському НВК ЗОШ І-ІІІ ст. дитячий садок; підвищений вміст заліза 2,23 мг-куб/дм при нормі 0,2 мг-куб/дм у Самгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. Водопостачання навчально-виховного закладу с. Горобіївка. розпочато із власної артезіанської свердловини.

Перевірки продовольчих магазинів на предмет якості продуктів харчування, а також планові перевірки навчально-виховних закладів Сквирського  району не проводились в зв’язку з накладеним мораторієм відповідно до ЗУ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», термін дії якого спливає 31 грудня 2017 року.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради, керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Інформацію начальника Сквирського районного у